Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

14 marzec 2019 Dział: Aktualności Napisane przez  Izabela Daniluk

Ludolfina w klasie 1CK

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

14 marca klasa 1 technikum chłodnictwa i klimatyzacji na lekcji matematyki obchodziła Dzień Liczby π zwanej właśnie ludolfiną.

Datę 14 marca wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, tak jak przybliżoną wartość ludolfiny. To jedyna liczba, która ma swoje święto. Po raz pierwszy obchodzono je w 1988 roku w San Francisco. Do dziś w Stanach Zjednoczonych cieszy się ono dużą popularnością. Z tej okazji pieczone są tam okrągłe placki ("pie" wymawia się podobnie do "pi") i dyskutuje się o dziwnych właściwościach tej liczby.

Na zajęcia matematyki uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne związane z historią i własnościami tej najsłynniejszej liczby; wiersze i ciekawostki o ludolfinie. Punktem kulminacyjnym lekcji był konkurs na zapamiętanie cyfr liczby π. Zwycięzcami zostali:

  • I miejsce – Mateusz Foks,
  • II miejsce – Kamil Kukla,
  • III miejsce – Michał Bienioszek.

Gratulujemy dobrej pamięci!

Czytany 1113 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany czwartek, 14 marzec 2019 19:56

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.