Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

05 marzec 2019 Dział: Aktualności Napisane przez  Anna Haraś

Zajęcia laboratoryjne

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnich dniach uczniowie klas 2 zajęć fakultatywnych z chemii mieli możliwość przeprowadzenia badań analitycznych krwi w laboratorium poradni Pniówek w Pawłowicach.

Dzięki uprzejmości kierownika laboratorium poznali metody analizy krwi. Podstawowe badania typu: OB, morfologia, badania biochemiczne, poziom sodu i potasu oraz aparatura potrzebna do tego typu badań były na „wyciągniecie ręki”.

Odwirowana surowica, widoczne krwinki czerwone, a następnie badanie trójglicerydów, poziomu cukru czy cholesterolu to kolejny interesujący etap tej wizyty. Będąc w laboratorium, uczennice miały okazję zbadania krwi pod kątem morfologii. Pobieranie materiału do analizy odbywało się metodą próżniową. Nie należy ono do przyjemnych, ale dziewczyny zniosły to dzielnie.:-)

Zajęcia laboratoryjne pozwoliły: zobaczyć, dotknąć, porównać, przeanalizować - były elementem, który przedstawia naukę z innej strony. Przed nami jeszcze czerwcowe zajęcia, które również będą dotyczyły badań innych parametrów z wykorzystaniem mikroskopów oraz odczynników określających np. pH oraz wykrywających substancje niepożądane, odpowiedzialne za wiele chorób organizmu ludzkiego.

Czytany 308 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany wtorek, 05 marzec 2019 17:51

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.