Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

01 listopad 2022 Dział: Uroczystości szkolne Napisane przez  Paulina Pielecka

Relacja z jubileuszu 25-lecie ZSO

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zdążyliśmy już ochłonąć, więc czas najwyższy na naszą relację z tego wyjątkowego dnia. Po wielu miesiącach przygotowań, konsultacji i planów nadszedł 30 września - dzień uroczystego jubileuszu z okazji 25-lecia naszej szkoły.

Świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystego przemarszu spod budynku szkoły do Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, wśród obecnych nie brakowało uśmiechów i poczucia wyjątkowości czekających nas wydarzeń.

Uroczysta Msza Święta była czasem na modlitwę, ale również bez wątpienia była dla wszystkich obecnych czasem na refleksję. Był to moment, w którym mogliśmy poczuć, że jesteśmy społecznością, której wspólnie udaje się tworzyć coś pięknego. Podniosłości tym chwilom dodawał śpiew szkolnego chóru prowadzonego przez Panią Annę Rzędkowską przy akompaniamencie orkiestry KWK Pniówek oraz asysta uczniów klas mundurowych.

Kolejna część świętowania czekała nas w GOK-u. Niezmiernie miło było patrzeć na twarze ludzi, którzy spotkali się po latach i nie mogli doczekać się wspólnych rozmów i wspomnień. Uroczysta akademia była podzielona na dwie części, oficjalną - w której wspomnienia i refleksje dotyczące historii szkoły przeplatały się z wystąpieniami zaproszonych Gości i Dyrekcji oraz część druga - artystyczna, która łączyła w sobie elementy teatru, musicalu oraz filmu. Obie części dostarczyły widzom wielu emocji - od śmiechu do wzruszenia. Wiemy, ile pracy włożyli w te działania zarówno uczniowie, jak i organizatorki wydarzenia - Pani Joanna Nawara oraz Pani Beata Buchacz. Dziękujemy!

Dla wielu gości był to czas wspomnień, dla obecnych uczniów i nowych pracowników możliwość poznania historii bliskiego im miejsca, a wszystko w wyjątkowo uroczystej oraz artystycznej oprawie.

Następnym punktem precyzyjnie stworzonego planu dnia było zwiedzanie szkoły. Dla absolwentów i byłych pracowników była to możliwość powrotu w szkolne mury, dla okolicznych mieszkańców możliwość poznania szkoły od środka. Zwiedzanie zakończyło się w sali papieskiej, w której Pani Anna Haraś przygotowała wystawę zdjęć związanych z historią szkoły. To właśnie w tym miejscu dawni przyjaciele i współpracownicy odnajdywali siebie na zdjęciach i myślami przenosili w dawne czasy. Rozmowy i wspomnienia umilał zwiedzającym przygotowany przez pracowników oraz uczniów poczęstunek.

Co działo się później? Zjazd absolwentów ZSO, czyli huczne świętowanie w OSP w Warszowicach!

Takie wydarzenia to praca na wielu płaszczyznach. ZSO w Pawłowicach ma to szczęście, że szkołę od początku jej istnienia otacza wielu życzliwych, pełnych pasji i zaangażowania osób. Dziękujemy wszystkim, którzy nieustannie przyczyniają się do tego, aby nasza szkoła mogła być miejscem, do którego chce się wracać.

Uroczystość obchodów 25-lecia ZSO wsparła finansowo Fundacja JSW

Czytany 932 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.