Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2023

Wykaz pomocy określonych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w trakcie trwania egzaminu dojrzałości.

Dział: Aktualności

Łukasz Stanieczko z klasy 4lcn został finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynardową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

Dział: Aktualności

Na zajęciach realizowanych w ramach projektu „Rozwijamy talenty młodych ludzi” z biologii przeprowadzaliśmy liczne eksperymenty i obserwacje, które pozwoliły zrozumieć procesy jakie zachodzą w organizmie człowieka oraz w świecie organizmów żywych.

wtorek, 25 kwiecień 2023 17:00

Szkolenie transportowe w Zabrzu

W tym tygodniu 33 osobowa grupa naszych logistyków wybrała się do Zabrza na szkolenie transportowe firmy Fenilo - Wszystko dla transportu.

Dział: Aktualności

Kontynuujemy wieloletnią współpracę z Firmą Symfonia w zakresie modułu Handel. Obecnie rozpoczęliśmy współpracę w zakresie modułów: Środki Trwałe oraz Finanse i Księgowość.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 17 kwiecień 2023 12:01

Lektura dla każdego

W odpowiedzi na potrzeby młodych czytelników biblioteka szkolna wzbogaciła swoje zasoby o nowe tytuły. Są to lektury z nowej podstawy programowej zarówno dla poziomu podstawowego takich autorów jak: Szekspir, Stasiuk czy Tokarczuk, ale także te dla poziomu rozszerzonego m. in. dzieła Wyspiańskiego czy Słowackiego.

poniedziałek, 17 kwiecień 2023 11:56

Breviarium Kanonu Kultury

Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało naszej szkole wspaniałą publikację „Breviarium Kanonu Kultury”, w opracowaniu dr. Pawła Milcarka, i wydaną przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.

piątek, 14 kwiecień 2023 07:04

VII edycja konkursu o Puchar Prezesa JAS-FBG

Dziś wracamy do wydarzenia z ubiegłego tygodnia, które odbyło się w naszej szkole.

Dział: Konkursy

W biologii dominują dwie metody poznawania świata: obserwacja i doświadczenie. Doskonałą przestrzenią do prowadzenia tego typu działań jest świat roślin, dlatego też przedmiotem badań na zajęciach projektowych prowadzonych metodą eksperymentu były procesy zachodzące w żywym organizmie roślinnym, takie jak np. transpiracja, fotosynteza czy wzrost i rozwój roślin oraz wpływ czynników je zaburzających. Uzupełnieniem zajęć odbywających się na terenie szkoły były obozy naukowe obejmujące zajęcie terenowe i stacjonarne.

Podczas zajęć terenowych młodzież poznawała roślinność Jury Krakowsko-Częstochowskiej, prowadziła obserwacje fauny glebowej a na zajęciach stacjonarnych opracowywała zielnik i dokonywała licznych obserwacji mikroskopowych oraz makroskopowych zebranego materiału biologicznego z wykorzystaniem zakupionych w ramach projektu mikroskopów i binokularów. Zajęcia projektowe były również świetną okazją do powtórzenia i utrwalenia zdobytych wcześniej na lekcjach biologii wiadomości i umiejętności. Zdobyta wiedza teoretyczna i praktyczna z pewnością przyda się na maturze.

Strona 1 z 2

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.