Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

04 kwiecień 2024 Dział: Konkursy Napisane przez  Joanna Gryboś

Podwójny sukces w finale konkursu  „Fizyka a ekologia”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 22 marca 2024 r.  w Centrum Nowoczesnych Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbył się finał XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizyka a Ekologia.

Do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko 20 prac badawczych z całej Polski. Finaliści musieli przedstawić wyniki swoich projektów oraz odpowiedzieć na pytania jurorów. Jury oceniało nie tylko wiedzę, ale także sposób jej zaprezentowania. Przyznano pięć nagród – trzy nagrody dla laureatów i dwa wyróżnienia. Z przyjemnością informujemy, że Andrzej Szczyrba i Grzegorz Machej z klasy 3cke znaleźli się w gronie laureatów zajmując 3 miejsce, natomiast Małgorzata Gorgosz z klasy 2cn zdobyła wyróżnienie 1 stopnia.

Oba projekty badawcze dotyczące zanieczyszczenia środowiska zostały wykonane przez uczniów przy użyciu zbudowanego przez nich czujnika elektrosmogu i specjalistycznego pyłomierza, za pomocą którego zostały zmierzone stężenia pyłów zawieszonych w powietrzu. Pyłomierz stanowi wyposażenie pracowni fizyki w ZSO. Oprócz cennych nagród laureaci i wyróżnieni otrzymali dodatkowe punkty preferencyjne w postępowaniu kwalifikacyjnym na kierunek studiów fizyka techniczna. Serdecznie gratulujemy!

Czytany 636 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany czwartek, 04 kwiecień 2024 15:53

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.