Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2019

Komitet Główny III Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej ogłosił wyniki etapu okręgowego.

wtorek, 19 marzec 2019 18:22

Zebrania i konsultacje indywidualne

Zebrania i konsultacje indywidualne 3 kwietnia 2019 r. w godz. 17.15-18.00.

Dział: Aktualności

„Umiłowałem ją [mądrość] nad zdrowie i piękność  i wolałem mieć ją aniżeli światło,  bo nie zna snu blask od niej bijący.” (Mdr 7, 10)

Dział: Konkursy
poniedziałek, 18 marzec 2019 16:31

Kółko psychologiczne

12 marca odbyło się kolejne spotkanie kółka psychologicznego w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Katowicach.

Dział: Projekty
niedziela, 17 marzec 2019 12:30

Marcowe spotkanie z astronomią

5 marca klasa 1TL z Zespołu Szkół Ogólnokształcących wspólnie z ósmoklasistami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Pawłowic wzięła udział w prelekcji poświęconej 50-leciu lądowania na Księżycu, która miała miejsce w Multikinie w Katowicach.

Dział: Nasze wyjazdy
czwartek, 14 marzec 2019 19:47

Ludolfina w klasie 1CK

14 marca klasa 1 technikum chłodnictwa i klimatyzacji na lekcji matematyki obchodziła Dzień Liczby π zwanej właśnie ludolfiną.

Dział: Aktualności

12 marca 2019 r. w Dąbrowie Górniczej odbyły się eliminacje centralne IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej.

czwartek, 07 marzec 2019 14:50

Szkoła równych szans

Technikum górnicze

Czy spełniamy wymogi architektoniczne dotyczące dostosowań dla osób niepełnosprawnych?

• Nasza szkoła dysponuje windą, podjazdem dla wózków inwalidzkich, toaletą i pełną gamą sal lekcyjnych, do których dostęp jest łatwy.
  • Od początku uczyli się u nas uczniowie niepełnosprawni ruchowo, poruszający się na wózkach, którzy korzystali z tych udogodnień.

Z jakimi niepełnosprawnościami uczą się u nas uczniowie?

• Od wielu lat pracujemy z uczniami słabo słyszącymi czy niesłyszącymi, niewidzącymi, z problemami w komunikacji, z niepełnosprawnością intelektualną lub Zespołem Aspergera.

Z jakimi ośrodkami współpracujemy?

• Od początku obecności uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Pszczynie, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie, Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku. Wszyscy nasi uczniowie mogą korzystać z konsultacji psychologicznych w szkole i spotkań z doradcą zawodowym.

Proponujemy więc Tobie Szkołę równych szans!

Dział: Rekrutacja

„Brońmy się przed pozorami miłości, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą". /Jan Paweł II, Homilia, Rzym 1979 r./

wtorek, 05 marzec 2019 17:41

Zajęcia laboratoryjne

W ostatnich dniach uczniowie klas 2 zajęć fakultatywnych z chemii mieli możliwość przeprowadzenia badań analitycznych krwi w laboratorium poradni Pniówek w Pawłowicach.