Rekrutacja 2019/2020

Rekrutacja do ZSO

07 marzec 2019 Dział: Rekrutacja Napisane przez  Andrzej Wowra

Technik logistyk

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Technik logistyk

Proponowany przez nas zawód, technik logistyk, jest obecnie jednym z najbardziej poszukiwanych i dobrze płatnych zawodów, zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Zajmuje się koordynowaniem zaopatrzenia i zbytu, transportem lotniczym, drogowym, kolejowym, magazynowaniem, spedycją i przepływem towarów.

Kontynuujemy współpracę z Firmą JAS-FBG, którą rozpoczęliśmy prawie 4 lata temu!

Dlaczego warto wybrać klasę patronacką JAS-FBG?

 • praktyki zawodowe w nowoczesnym centrum logistyczno-spedytorskim firmy JAS-FBG S.A w Warszowicach,
 • zajęcia z przedmiotów zawodowych teoretycznych w nowoczesnej pracowni wyposażonej ze środków Unii Europejskiej,

 • możliwość wyjazdów zagranicznych, zdobycia dodatkowych kwalifikacji zawodowych, rozwoju znajomości języków obcych (m.in. proponujemy 8h języka angielskiego branżowego w logistyce w cyklu nauczania),
 • wizyty studyjne m.in. do Fiat Auto Poland, JBG-2, Leroy Merlin.

Możliwość podjęcia pracy w JAS-FBG po skończeniu szkoły.

Czym różni się klasa patronacka od zwykłej klasy?

 • Przede wszystkim dostępem do nowoczesnych urządzeń, maszyn, systemów informatycznych, rozwiązań technologicznych w firmie patrona, co przekłada się, na jakość nauki i przygotowanie specjalistów.
 • Zajęcia praktyczne prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanych, doświadczonych pracowników w firmie patrona.
 • Absolwenci mają bardzo duże szanse na podjęcie pracy w firmie patrona po skończeniu szkoły.
 • Uczniowie technikum 4-letniego będą realizować w zakresie rozszerzonym matematykę i geografię, a uczniowie technikum 5-letniego matematykę.

Klasy patronackie działają niczym system dualny w Niemczech - część zajęć uczniowie mają w szkole, część - bezpośrednio w fabryce „patrona”, gdzie zapoznają się z najnowszymi technologiami w branży.

Dlaczego trzy lata temu podjęliśmy współpracę z firmą JAS-FBG?

JAS-FBG S.A. to operator logistyczny, zapewniający kompleksową obsługę logistyczną, obejmującą usługi transportu i spedycji drogowej, kolejowej, morskiej i lotniczej oraz dystrybucję przesyłek drobnicowych na terenie Europy.

Posiada blisko 60 tys.m2 powierzchni magazynowych w okolicach Warszawy, Łodzi, Gdańska, Wrocławia, Poznania i Katowic. Firma posiada także największą w kraju sieć agencji celnych, liczącą ponad 70 placówek oraz gęstą sieć terminali logistyczno-spedycyjnych, przez co jest obecna w ponad 100 miejscach na terenie całej Polski. Flota JAS-FBG S.A., w tym tabor należącej do grupy kapitałowej firmy TRANSBUD-KATOWICE S.A., obejmuje około 200 nowoczesnych ciągników wyposażonych w system zarządzania pojazdami umożliwiający monitorowanie trasy przejazdu i stanu realizacji zlecenia.

Doświadczona kadra firmy jest w stanie zrealizować nawet najtrudniejsze zadania transportowo-spedycyjne oferując szeroki wachlarz usług zgodnie z filozofią „one stop shopping”, szczególną uwagę poświęcając przygotowaniu nietypowych, nowoczesnych i „szytych na miarę” rozwiązań logistycznych. Firma funkcjonuje również w Niemczech (JAS-FBG GmbH) i na Węgrzech (JAS-FBG kft.)

Firma jest członkiem FIATA (Fédération Internationale des Associations de Transitaires et Assimilés), IFA (International Forwarding Association) oraz PISiL.

JAS-FBG S.A. jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, min. siedmiokrotnie otrzymała tytuł „Spedytor Roku”, dwukrotnie godło „Teraz Polska”, wyróżnienie w konkursie „Operator Logistyczny Roku” w kategorii „Potencjał Konkurencyjny”, wyróżnienie Medalem Europejskim i statuetką „Złotego Pegaza” za kompleksową obsługę logistyczną.

Co to jest technik logistyk?

Technik logistyk przygotowany jest do pracy jako koordynator zaopatrzenia i zbytu, przedstawiciel handlowy, magazynier, specjalista do spraw sprzedaży i prognozowania popytu, planowania zakupów, handlu elektronicznego, obsługi klientów itd.

Typowe miejsca pracy:

 • działy logistyki przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych, dystrybucyjnych, transportowo-spedycyjnych, w komunikacji miejskiej, dystrybucji towarów.
 • logistycy mogą pracować jako specjaliści ds.:
  - sprzedaży i prognozowania popytu;
  - planowania zakupów czy produkcji;
  - handlu elektronicznego;
  - obsługi klientów;
  - zarządzania centrum dystrybucyjnym;
  - gospodarki magazynowej;
  - spedycji.

Dlaczego warto wybrać kształcenie w tym zawodzie?

 1. Logistyka jest uniwersalna - Logistyka jest jednym z nielicznych zawodów, gdzie możemy bez końca przebierać w miejscach, w których pracują przedstawiciele tego zawodu. Logistyków spotkamy w firmach kurierskich, na lotnisku, w porcie morskim, w wojsku, w firmach transportowych, w przedsiębiorstwach produkcyjnych, na magazynach, czy w dużych klubach sportowych. W żadnym innym zawodzie nie znajdziecie takiej wszechstronności.
 2. Z logistyki korzystasz na co dzień - Niezależnie, czy idziesz do pracy, do szkoły, czy na zakupy, masz do czynienia z logistyką. Komunikacja miejska opiera się na pracy wykwalifikowanego personelu logistycznego. W sklepie towary same nie znalazły się na półkach, ktoś musiał je wyprodukować, dystrybuować i dostarczyć do marketu. Niezależnie gdzie spojrzymy, każdy produkt podlegał procesom logistycznym.
 3. Wykształceni logistycy (z pasją) dobrze zarabiają - Każda praca wiąże się z zarobkami, to normalne. Dlatego dobrze jest wiedzieć, ile statystycznie mógłbym w swoim zawodzie zarabiać. Jak pokazują dane z zeszłego roku, przeciętni logistycy, niezależnie, czy magazynierzy, czy spedytorzy, zarabiają średnio od 2000 zł do 5000 zł. Ta rozbieżność bierze się przede wszystkim, w jakim regionie Polski chciałbyś podjąć pracę oraz jakie są Twoje umiejętności. Ciekawie robi się na stanowiskach kierowniczych, gdzie miesięczne pensje brutto wahają się od 6000 zł nawet do 15000 zł.

ZOBACZ FILM O NASZEJ SZKOLE

Media

Czytany 1885 razy
Ostatnio zmieniany sobota, 06 kwiecień 2019 10:02

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.