25 styczeń 2018 Dział: Projekty Napisane przez  Anna Haraś

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie

W naszej szkole z Funduszy Europejskich będzie realizowany projekt „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie”. Projekt, który będzie trwał od stycznia 2018 r. do czerwca 2019 r. zakłada przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych ukierunkowanych na rozwijanie u uczniów kompetencji kluczowych w ramach nauk matematyczno-przyrodniczych i języków obcych.

Zakłada on także wsparcie uczniów przez doradztwo zawodowe oraz konsultacje z psychologiem. Sposób realizacji zajęć przeprowadzanych w małych grupach z naciskiem na praktyczne zastosowanie wiedzy w doświadczeniach, zapewni wyższą skuteczność form nauczania. Praktyczne doświadczenia z wykorzystaniem narzędzi fizycznych, matematycznych i informatycznych pozwolą rozwijać umiejętności komunikacyjne, w tym język techniczny i słownictwo naukowe. Obecnie w szkole odbywa się rekrutacja uczestników projektu.

Ostatnio zmieniany czwartek, 11 październik 2018 18:07