19 grudzień 2019 Dział: Nasze wyjazdy Napisane przez  D. Broda, E. Szypuła

Kraków… po niemiecku

12 grudnia 2019 r. uczniowie klas pierwszych pod opieką pani Ewy Szypuły i pani Doroty Brody wybrali się na wycieczkę do Krakowa.

Był to doskonały dzień na szukanie śladów kultury i języka niemieckiego w centrum dawnej stolicy Polski, gdyż towarzyszyła nam nie tylko piękna świąteczna atmosfera, ale także świetny humor. Uczniowie naszej szkoły w sposób nietuzinkowy poznali najważniejsze zabytki i ośrodki kulturalne grodu Kraka, a także utrwalali swoją znajomość języka niemieckiego. Wzięli udział w grze miejskiej, musieli poruszać się po Krakowie, tak aby dotrzeć do celu. Zadania rozwiązywali na kolejnych stacjach.

Następnie odwiedzili smoka wawelskiego, który jest jednym z najbardziej znanych symboli Krakowa. Potem wszyscy przeszli na Zamek Królewski na Wawelu, aby przyjrzeć się z bliska miejscu, w którym mieszkało i spoczęło na wieki wielu królów Polski.

Będąc w Krakowie, nie mogliśmy pominąć również wizyty na jarmarku bożonarodzeniowym na Rynku Głównym. Tam grupa mogła zasmakować różnych pyszności regionalnych, obejrzeć różnorodne, pięknym wytwory rękodzieła, wykonane przez lokalnych artystów. W świątecznych nastrojach wszyscy wróciliśmy do Pawłowic w godzinach wieczornych.