07 listopad 2019 Dział: Aktualności Napisane przez  Izabela Daniluk

Telefony na matematyce?

Jak wiemy używanie telefonów na matmie z reguły jest zabronione, zwłaszcza jeśli jesteśmy w trakcie pisania sprawdzianu smile Czasami jednak jest to narzędzie pracy uczniów.

W środę uczniowie klasy 3CK technikum wykorzystali dostęp do Internetu w szkolnej sieci, by przygotować zajęcia podsumowujące JUBILEUSZOWY ROK MATEMATYKI. Właśnie rok 2019 ustanowiony został Rokiem Matematyki w uznaniu dla zasług polskich matematyków dla światowej nauki. Tematem lekcji było poznanie historii powołania Polskiego Towarzystwa Matematycznego w 1919r., które zapoczątkowało niezwykły rozwój polskiej matematyki. Uczniowie mieli okazję poznać również działalność Lwowskiej Szkoły Matematycznej, skupiającej wielu słynnych polskich matematyków.

Czytany 2076 razy
Ostatnio zmieniany czwartek, 07 listopad 2019 09:59