Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

17 czerwiec 2024 Dział: Stypendia Napisane przez  Elżbieta Łomozik

Stypendysta Ogólnopolskiego Programu Oświatowego „Inżynierowie przyszłości”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczeń pawłowickiego technikum elektrycznego Stypendystą Ogólnopolskiego Programu Oświatowego „Inżynierowie przyszłości”.

Z nieukrywaną przyjemnością informujemy, że uczeń technikum elektrycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach Andrzej Szczyrba został Stypendystą Programu Oświatowego „Inżynierowie przyszłości” Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza należącej do Grupy Orlen za realizacją projektu pt.: „Racjonalizacja produkcji i użytkowanie energii elektrycznej z ogniw barwnikowych”. Patronat honorowy I edycji Programu „Inżynierowie Przyszłości” objął Minister Edukacji i Nauki, Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie oraz rektorzy uczelni technicznych, w tym: Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Politechniki Rzeszowskiej. W ramach Programu Oświatowego „Inżynierowie Przyszłości” kapituła naukowa wyłoniła dziesięciu najzdolniejszych uczniów spośród 100 uczestników pilotażowej edycji. Ich projekty badawcze uzyskały najwyższe oceny recenzentów, a młodzi innowatorzy zostali nagrodzeni stypendiami naukowymi. Uroczysta gala wręczenia nagród i dyplomów laureatom programu odbyła się 4 czerwca 2024 roku w Warszawie na terenie zabytkowego Muzeum Gazowni Warszawskiej podczas I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Szkół Ponadpodstawowych. Podczas tego wydarzenia młodzi naukowcy zaprezentowali swoje osiągnięcia, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i uznaniem ze strony publiczności. Podczas konferencji odbyły się prelekcje znakomitych ekspertów: Radka Brzózki – dziennikarza i popularyzatora nauki, Grzegorza Jóźwiaka – twórcy Akademii Wodorowej w Grupie Orlen, oraz Krzysztofa Fornalskiego – specjalisty pracującego przy projekcie budowy elektrowni jądrowej w Polsce. W swoich wystąpieniach podkreślili oni znaczenie wspierania młodych pasjonatów nauki oraz rosnącą rolę programów edukacyjnych promujących innowacyjność i kreatywność wśród uczniów. Konferencja była także doskonałą okazją do nawiązania kontaktów, oraz wymiany doświadczeń. Warto podkreślić, ze uczeń technikum po udanej wstępnej kwalifikacji do grupy 100 projektów dostał dofinansowanie w postaci grantu w wysokości 1000 zł na zakup materiałów pozwalających na przeprowadzenie w szkole prac badawczych. Realizował on swój nowatorski projekt badawczy z zakresu technologii fotowoltaicznych od stycznia do kwietnia 2024 roku pod kierunkiem p. Joanny Gryboś. Zwieńczeniem realizacji projektu badawczego było przesłanie raportu końcowego z wykonanej pracy doświadczalnej. Projekt Andrzeja Szczyrby uzyskał wysokie noty od ekspertów i tym samym znalazł się w gronie top 10 wybitnych projektów, które ukazały potencjał młodych talentów w dziedzinie nauki, technologii, inżynierii i ekologii.

Gratulujemy sukcesu!

Czytany 185 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany środa, 26 czerwiec 2024 18:48
Więcej w tej kategorii: « Stypendyści JAS-FBG - 2021

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.