Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

17 czerwiec 2024 Dział: Konkursy Napisane przez  Joanna Gryboś

„Dzień Chłodnika” w ZSO

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

29 maja br. w sali papieskiej odbyła się I edycja „Dnia Chłodnika”. W ramach tego wydarzenia miał miejsce wykład popularno-naukowy, pokaz z ciekłym azotem oraz Konkurs o Puchar Prezesa Firmy JBG-2.

Prelekcję na temat centralnej klimatyzacji w KWK” Zofiówka” wygłosił specjalista z firmy Elektrometal SA z Cieszyna pan Marcin Karcz. Po krótkim wystąpieniu odbyła się cześć doświadczalna podczas której, uczniowie technikum mieli okazję poznać niezwykłe właściwości ciekłego azotu. Substancja ta ma powszechne zastosowanie w procesie zamrażania produktów. Na zakończenie „Dnia Chłodnika” odbył się konkurs, w którym rywalizowało 41 uczniów uczących się w zawodzie technik chłodnictwa i klimatyzacji. Mieli oni do rozwiązywania test składający się z kilkudziesięciu pytań dotyczących podstaw chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji oraz pomp ciepła. Dziesięcioro uczniów z najwyższą liczbą punktów zakwalifikowało się do finału. Finałowa rywalizacja wyłoniła trzech zwycięzców. Pierwsze miejsce w Konkursie o Puchar Prezesa Firmy JBG-2 zdobył Kamil Krall z klasy 4cke, drugie Kacper Gilas z klasy 3cke, a trzecie Artur Gaś z klasy 4cke. Uroczystego wręczenia pucharów, dyplomów i nagród pieniężnych w wysokości 800 zł za I miejsce, 600 zł za II miejsce oraz 400 zł za III miejsce dokonał pan dyrektor Andrzej Wowra wraz przedstawicielem firmy JBG-2 panem Robertem Lenartem i nauczycielem przedmiotów zawodowych panem Pawłem Krosnym.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

Dyrekcja ZSO waz z nauczycielami przedmiotów zawodowych w zakresie chłodnictwa i klimatyzacji składa serdeczne podziękowania panu Grzegorzowi Stępniowi z KWK „Zofiówka” za miłą współpracę.

Czytany 246 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 czerwiec 2024 08:08

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.