04 maj 2022 Dział: Aktualności Napisane przez

Uczcili pamięć Jana Pawła II

28 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach odbył się już po raz ósmy Międzyszkolny Konkurs Papieski pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Pawłowice.

Uczniowie klas siódmych i ósmych okolicznych szkół podstawowych zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-recytatorskie w oparciu o twórczość Karola Wojtyły oraz sprawdzili wiedzę na temat życia i twórczości Jana Pawła II. Ciekawym akcentem tegorocznego Dnia Papieskiego były występy uczennic z Ukrainy, które od trzech tygodni kształcą się w oddziale przygotowawczym funkcjonującym w ZSO. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały również laureatki poprzednich edycji Dnia Papieskiego- Julia Wadas i Katarzyna Wantuła.

Podczas uroczystego zakończenia konkursu Pani Joanna Śmieja, zastępca wójta gminy Pawłowice wraz z Dyrektorem ZSO, Panem Andrzejem Wowrą, wręczyli nagrody zwycięzcom oraz podziękowali nauczycielom za zaangażowanie i trud włożony w organizację i przygotowanie młodzieży.

W konkursie wiedzy o Janie Pawle II pierwsze miejsce zajął Błażej Stawarczyk (SP w Warszowicach), drugie - Mateusz Grzechnik (SP w Suszcu), a trzecie - Anna Kremiec (SP w Warszowicach).

Wśród wokalistek i recytatorek największe uznanie jury zdobyła Maria Kania (SP nr 1 Pawłowice), zaś pozostałe miejsca przypadły kolejno: Julii Świętoniowskiej ( SP nr 1 Pawłowice) oraz Marlenie Barciok ( SP w Warszowicach).
Zwycięzcom tegorocznej edycji - gratulujemy! Autorka: Joanna Nawara

Ostatnio zmieniany piątek, 06 maj 2022 12:16