Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

12 grudzień 2021 Dział: Projekty Napisane przez  Anna Rzędkowska

Indywidualne spotkanie z doradcami zawodowymi oraz coachem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 20.11.2021 r. 33 uczniów i uczennic naszego technikum, biorących udział w projekcie unijnym pt.: „Kształcimy zawodowców – odpowiadamy na realne zapotrzebowanie rynku pracy”, odbyło indywidualne spotkanie z doradcami zawodowymi.

Specjaliści z zakresu rynku pracy, przeprowadzili z uczestnikami projektu testy kompetencji, pomogli w określeniu predyspozycji zawodowych oraz zainteresowań i opracowali dla każdego ucznia Indywidualny Plan Działania (tzw. IPD), który mogą wykorzystać w planowaniu swojej ścieżki zawodowej.

Doradcy pomogli także uczestnikom zajęć w wyborze konkretnych kursów, które pomogą im w przygotowaniu do uzyskania uprawnień zawodowych: AutoCad, operator wózków widłowych, uprawnienia SEP, inteligentne instalacje elektryczne, lutowanie w chłodnictwie.

W dniu 27 listopada 2021 r. uczniowie mieli także możliwość pracy w trzech grupach 11-osobowych z coachem, który pracował z nimi w obszarze umiejętności uczenia się, rozumienia, kreatywność, innowacyjności, przedsiębiorczości, krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów i pracy zespołowej.

Koszt wszystkich kursów zawodowych będzie współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, Poddziałanie 11.2.3. Wsparcie szkolnictwa zawodowego. Głównym celem projektu jest wzrost zatrudnienia wśród absolwentów naszej szkoły.

Czytany 375 razy
Ostatnio zmieniany wtorek, 28 grudzień 2021 15:19

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.