Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

07 listopad 2021 Dział: Projekty Napisane przez  Małgorzata Rokowska

Lekcje z ZUS

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W październiku po raz kolejny w naszej Szkole rozpoczęła się realizacja projektu „Lekcje z ZUS”. Jest to autorski projekt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, mający na celu budowę świadomości młodzieży w zakresie ubezpieczeń społecznych.

ZUS - skrót niby znany wszystkim, ale czy do końca wiemy jak naprawdę działa ZUS? Kiedy i po co właściwie powstała ta instytucja? Dlaczego wielu postrzega ZUS negatywnie? Na te i inne pytania odpowiadała naszym uczniom Pani Mirosława Piekorz – przedstawiciel oddziału ZUS w Tychach, której wizyta, jak co roku, zapoczątkowała cykl lekcji poświęconych tematyce ubezpieczeń.

W tegorocznym projekcie „Lekcje z ZUS”, który jest realizowany w ramach podstaw przedsiębiorczości, biorą udział klasy 3an, 3bn i 3gen. Uczniowie w ramach projektu otrzymali świetnie opracowane materiały dydaktyczne w postaci zeszytów ćwiczeń zawierających najważniejsze zagadnienia poruszane podczas wykładów. Dla niektórych z uczniów projekt zakończy się udziałem w Olimpiadzie ZUS, o czym będziemy informować na bieżąco.

Czytany 383 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany niedziela, 07 listopad 2021 12:00

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.