01 marzec 2021 Dział: Aktualności Napisane przez  Ewa Szypuła

Podróż do Bangladeszu? Why not?

24 lutego 2021 roku na lekcji języka angielskiego grupa uczniów klasy 3B miała okazję odwiedzić… Bangladesz. Pomimo 5-cio godzinnej różnicy czasu i kilku tysięcy dzielących nas kilometrów udało się nam wirtualnie spotkać i porozmawiać w języku angielskim z panem Bichitro Sinha oraz jego sympatyczną grupą uczniów.

Uczestnicy spotkania musieli odgadnąć kraj, z którego pochodzi rozmówca, zadając sobie nawzajem pytania, na które odpowiedzieć można było tylko TAK/NIE w języku angielskim.

Oba kraje zaprezentowały kilka ciekawostek o swojej kulturze. Pan Bichitro opowiedział nam o interesujących zwyczajach w swoim kraju, gęstej sieci rzek (najbardziej znana z nich to Ganges), narodowym owocu Bangladeszu „Jackfruit” oraz słynnych potrawach z ryżu (tzw. paddy). Tym, co odróżnia kuchnię bengalską od innych regionalnych kuchni Subkontynentu Indyjskiego, jest bogactwo dań z ryb. Co więcej, kuchnia bengalska, czyli mieszkańców Indii zamieszkujących stan Bengal, jest lekka i co najważniejsze - zdrowa.

Dowiedzieliśmy się również, że tygrys jest narodowym zwierzęciem Bangladeszu. Kiedyś nazywano go Królewskim Tygrysem Bengalskim (The Royal Bengal Tiger).

To było ciekawe doświadczenie. Serdecznie dziękujemy za to spotkanie!

Czytany 2086 razy
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 marzec 2021 15:56