Artykuły filtrowane wg daty: maj 2020

piątek, 29 maj 2020 15:31

Komunikat

Informujemy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną w powiecie pszczyńskim i w gminie Pawłowice na terenie szkoły do 5 czerwca 2020 r. nie będą odbywać się zajęcia rewalidacyjne i konsultacje dla uczniów.

czwartek, 28 maj 2020 16:19

Klasa mundurowa!

Ruch! Sprawność! Organizacja! Wytrzymałość! Zdyscyplinowanie! Opanowanie! Z domieszką błota, wystrzałów, surowości i… moro. Oto składniki klasy mundurowej!  Niestraszna Ci taka mieszanka? Dołącz do nas!

wtorek, 26 maj 2020 16:02

Powiatowe sukcesy naszych uczniów

Rok 2020 został ustanowiony przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Bitwy Warszawskiej. Również w tym roku przypada setna rocznica wybuchu II powstania śląskiego.

Dział: Aktualności

Dla kandydatów do klasy dwujęzycznej przygotowujący do językowego testu kompetencji.

Dział: Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego wywiadu z uczniami i nauczycielami o wspomnieniach oraz inspiracjach związanych z patronem naszej szkoły – Janem Pawłem II z okazji setnej rocznicy Jego urodzin.

Dział: Aktualności

Z tej okazji setnej rocznicy urodzin Patrona naszej szkoły – Jana Pawła ii umieszczamy poniżej piękny biograficzny film pt. „Karol Wojtyła – nasz Papież”, stworzony przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Dział: Aktualności

18 maja obchodzony jest coroczny Międzynarodowy Dzień Muzeów. Święto muzealników zostało ustanowione w 1977 r., by zwrócić uwagę na problemy muzeów oraz ważne funkcje, które te instytucje spełniają.

Z okazji 100-lecia urodzin Patrona naszej szkoły uczniowie klasy 1A liceum postanowili zebrać 100 myśli Jana Pawła II. W wybór cytatów oraz robienie zdjęć w warunkach domowej kwarantanny zaangażowała się cała klasa. Dzięki Oli efekt tej pracy nabrał właściwych kształtów. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

piątek, 15 maj 2020 08:21

Aktywnie w domu ze zdrową kalorią

W związku ze stanem pandemii w naszym życiu zmieniły się codzienne nawyki i zwyczaje. Coraz częściej sięgamy do lodówki i podjadamy pyszne smakołyki, nie zwracając uwagi na prawidłowe żywienie. Aktywność fizyczną odkładamy na później z powodu zamkniętych siłowni, boisk, braku harmonogramu dnia – „a zrobię to później, mam czas” oraz dobrych wymówek - „nie mam czasu, i tak nie dam rady, mam za dużo na głowie”. Jeśli chcesz prowadzić zdrowszy tryb życia, musisz zmienić swój sposób odżywiania.

Dział: Aktualności

Drodzy kandydaci, przedstawiamy deklarację przystąpienia do sprawdzianu kompetencji językowych dla kandydatów do oddziału dwujęzycznego w liceum ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach.