Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2020

czwartek, 30 kwiecień 2020 12:54

Rok 2020 rokiem Leopolda Tyrmanda

Leopold Tyrmand to pisarz, popularyzator jazzu znany nielicznym, głównie znawcom literatury i muzyki. Młodemu współczesnemu Polakowi jego  nazwisko raczej z  niczym się nie kojarzy.  Ogłoszenie trwającego 2020 roku - rokiem Leopolda Tyrmanda w  związku z okrągłą 100. rocznicą jego urodzin ma stać się przyczynkiem do popularyzacji jego twórczości.

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę całkowicie bezpłatną, jedno- lub wielodniową, według uznania. Wycieczka w dobie pandemii? To możliwe! By wybrać się w wirtualną podróż, wystarczy, nie wychodząc z domu, wejść na wybraną stronę internetową, oferującą spacer w ciekawym i nierzadko bardzo atrakcyjnym miejscu.

środa, 29 kwiecień 2020 18:11

Projekt Erasmus +

Wiosna przynosi nowe pomysły i plany, tak jest również z projektami Erasmus+ w naszej szkole. Dzięki działaniom realizowanym na platformie eTwinning nawiązaliśmy współpracę ze szkołami z Danii oraz Portugalii i złożyliśmy wniosek do projektu Erasmus+ pod wspólnym tytułem „Czyste środowisko łączy narody”.

Dział: Projekty
środa, 29 kwiecień 2020 18:04

Złoty Index WSB dla absolwentki ZSO

Partner naszej szkoły Akademia WSB to uczelnia notowana na 6. miejscu w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2019 i na 1. miejscu spośród uczelni niepublicznych spoza Warszawy.

Dział: Współpraca
środa, 29 kwiecień 2020 17:51

#zostanwdomu – poznaj Czechowa

Tym razem proponuję, by poznać mało znaną dziś literaturę rosyjską i sięgnąć po klasyka - Antoniego Czechowa. To mistrz małych form literackich. Czechow jest również autorem dramatów ukazujących życie zwykłych ludzi, opanowanych marazmem, znużeniem, brakiem wiary w możliwość zmiany swego losu.

Znany jest już termin konkursu „Big Challenge”. Odbędzie się online na platformie Teams.

Dział: Konkursy
sobota, 25 kwiecień 2020 10:30

… i nadszedł czas pożegnania

„Jeśli chcesz być szczęśliwy, ustal cel, który opanuje Twoje myśli, uwolni Twoją energię i wznieci nadzieję.” (Andrew Carnegie)

Dział: Aktualności
czwartek, 23 kwiecień 2020 16:59

Wiosenna ankieta czytelnicza

Drodzy Uczniowie! Tym razem zachęcamy do udziału w szkolnej ankiecie na temat Waszych oczekiwań czytelniczych.

poniedziałek, 20 kwiecień 2020 15:15

Klasy medyczne ZSO Pawłowice vs. CorVir19

O tym, jak ważna jest profilaktyka, nie trzeba chyba nikogo przekonywać, ale kiedy kolejny tydzień zmuszeni jesteśmy pozostać w domu, mimo że pogoda zachęca do spotkań i aktywności sportowej, łatwo zapomnieć o zaleceniach lekarzy i władz.

Dział: Akcje

Dnia 4 marca 2020 roku uczestnicy kółka dźwiękowo-filmowo-muzycznego p. Anny Rzędkowskiej „Kulturalni” wzięli udział już w drugim spotkaniu z panem Grzegorzem Pachurą - realizatorem dźwięku w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach.

Dział: Aktualności