Artykuły filtrowane wg daty: listopad 2019

środa, 27 listopad 2019 18:45

Fabryka zdrowego sportowca

Każdy dobrze wie, że uzyskanie wysportowanej sylwetki wiąże się z wysiłkiem fizycznym i ciężką pracą. Nasza szkoła ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach daje możliwość korzystania z wielu obiektów sportowych, na których każdy znajdzie coś dla siebie.

SALA GIMNASTYCZNA - warunkiem dobrej zabawy jest praca zespołowa!

Dla miłośników sportów drużynowych oferujemy salę gimnastyczną. Jest wyposażona w boisko do piłki siatkowej, piłki koszykowej, piłki nożnej halowej oraz do piłki ręcznej. Sala gimnastyczna jest na tyle komfortowa, że pozwala na prowadzenie zajęć w dwóch grupach z podziałem na dwie różne dyscypliny sportowe.

SALA LUSTRZANA - w tym miejscu podkręcisz swój metabolizm

Dla uczniów preferujących innowacyjne formy aktywności ruchowej proponujemy zajęcia fitness, crossfit, tabata, układy gimnastyczne oraz taneczne na sali lustrzanej, gdzie wykorzystujemy sprzęt fitness do prowadzenia zajęć.

TENIS STOŁOWY - spróbuj, jaką frajdę daje wspólna gra z kolegami!

Na wyposażeniu szkoły jest stół do tenisa stołowego gdzie razem z przyjaciółmi można zagrać w debla.

SZKOLNA SIŁOWNIA - tutaj wyrzeźbisz swoją sylwetkę!

W celu wyrzeźbienia swojej sylwetki oraz zwiększenia masy mięśniowej w ramach zajęć szkolnych proponujemy skorzystanie z dobrze wyposażonej siłowni. Siłownia podzielona jest na:

• strefę cardio,
  • strefę wolnych ciężarów,
  • strefę maszyn,
  • strefę stretchingu.

BIEŻNIA I BOISKO ZEWNĘTRZNE - bieganie to wspaniały świat, który warto poznać samemu

Na terenie szkoły znajduje się wielofunkcyjne boisko zewnętrzne przystosowane do gry w piłkę ręczną, piłkę koszykową, piłkę siatkową oraz minipiłkę nożną z możliwością prowadzenia niezależnych zajęć na dwóch połowach boiska. Wokół boiska zlokalizowana jest trzytorowa bieżnia z profesjonalnej nawierzchni syntetycznej. Część bieżni wydzielona jest dla innych konkurencji biegowych, np. strefa skoku w dal zakończona piaskownicą oraz bieżnia o długości 100 metrów z trzema torami. Sympatyków lekkoatletyki zapraszamy do korzystania z naszego obiektu.

TOR SPRAWNOŚCIOWY DLA KLAS MUNDUROWYCH - tutaj możesz śmiało się ubrudzić!

Naszym uczniom, przygotowującym się do przyszłej pracy w służbach mundurowych, oferujemy tor sprawnościowy. Na zielonym terenie rozlokowanych jest 12 urządzeń, na których chętni będą mogli kształtować swoją sprawność ogólną oraz zastosować skuteczny kamuflaż i wykonać manewr czołgania się, aby odzwierciedlić rzeczywiste warunki, jakie mogą wystąpić podczas sytuacji zagrożenia.

STRZELNICA - w naszej szkole nawet snajper się nie będzie nudził!

Zainteresowaniem cieszy się strzelnica szkolna wyposażona w pięć stanowisk, z której uczniowie mogą korzystać na lekcji edukacji dla bezpieczeństwa pod opieką nauczyciela prowadzącego.

LODOWISKO - Jazdaaaa…..!!! Na lodzie

Nieopodal szkoły znajduje się Centrum Multidyscyplinarne – lodowisko i wrotkarnia, z której mamy możliwość korzystać w okresie zimowym w ramach lekcji wychowania fizycznego.

ZAJĘCIA DODATKOWE

W naszej szkole są prowadzone dodatkowe zajęcia pozalekcyjne tj. crossfit, fitness, zajęcia taneczne, np.: polonez, rumba, cha-cha. Jest również coś dla miłośników gier planszowych oraz uczniów, którzy chętnie korzystają z naszej szkolnej siłowni w godzinach popołudniowych.

Po każdych zakończonych zajęciach wychowania fizycznego uczniowie mogą skorzystać ze szkolnych pryszniców znajdujących się w przestronnych szatniach przy sali gimnastycznej.

środa, 27 listopad 2019 18:33

Świąteczny konkurs chemiczny

Z okazji zbliżających się świąt zapraszam Cię w podróż… w świat chemicznych aspektów świątecznej atmosfery. Przekonaj się, jak piękna, kolorowa i pachnąca może być nauka!

31 sierpnia 2019 r. zakończył się trzyletni projekt „Kariera i Kompetencje – zwiększenie dopasowania systemu kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy w oparciu o sieć K2 w subregionie centralnym województwa śląskiego”.

Dział: Projekty
poniedziałek, 25 listopad 2019 16:29

Strefa nauki i rewalidacji

Jak pewnie wielu zauważyło, od nowego roku szkolnego funkcjonuje w naszej szkole nowa sala nazwana Strefą Nauki i Rewalidacji.

poniedziałek, 25 listopad 2019 16:22

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych - III Tura

Kolejny tydzień minął niepostrzeżenie! Pierwsze wyniki opublikowane, a tu już kolejny poniedziałek i czas na III turę.

Dział: Konkursy
poniedziałek, 25 listopad 2019 16:17

Christmas Spirit

„Christmas Spirit” to projekt eTwinning, w którym wezmą udział uczniowie klasy 2B.

Dział: Projekty

Nowy sezon pływacki już w pełni, zawodnicy ciężko trenują od 3 miesięcy i przyszedł czas na pierwsze ważne zawody sezonu 2019/2020. W dniach 15-16 listopada 2019 r. na pływalni Olimpijczyk w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska Open w pływaniu.

środa, 20 listopad 2019 19:30

Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada na terenie gminy Pawłowice odbyły się uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Obchody rozpoczęła uroczysta msza w kościele pw. Świętego Jana Chrzciciela w Pawłowicach.

wtorek, 19 listopad 2019 18:34

Chemii w kuchni ciąg dalszy…

Kolejne zajęcia chemiczne to kolejne wyzwania… Szpinak, pietruszka, buraki, czerwona kapusta, kolorowe jesienne liście to najlepszy materiał roślinny do izolacji barwników.

wtorek, 19 listopad 2019 18:24

Wymiana zagraniczna Polska-Dania

Tematyka wymiany „Czyste środowisko łączy narody."