17 październik 2022 Dział: Aktualności Napisane przez  Anna Haraś

Lapbookowe oswajanie chemii

Od dawna wiadomo, że żeby się czegoś szybko nauczyć trzeba zaangażować jak najwięcej zmysłów. Tak się dzieje, kiedy tworzymy lapbooka – wykorzystujemy prawie wszystkie zmysły. Lapbook jest „książką” tematyczną, którą tworzy się na dany temat i w której tworzeniu uczeń aktywnie uczestniczy.

Dzięki lapbookom uczniowie rozwijają różne umiejętności, uczą się samodzielności, porządkują i pogłębiają wiedzę. Uczniowie klas: 4an i 4bn stworzyli swoje lapbooki dotyczące wiadomości z zakresu chemii jednak tej chemii, która jest najbliżej nas. Tajemnice zapachu, tajemnice kawy, chemia cytrusów, chemia serów, substancje pozyskiwane z herbaty czy erytrocyty czerwoni kurierzy to tematy przedstawione w formie lapbooka.

Pomysły uczniów, forma pracy i efekt końcowy przeszły wszelkie oczekiwana – zobaczcie sami jakie cuda chemiczne powstały!

Ostatnio zmieniany czwartek, 20 październik 2022 12:36