05 maj 2021 Dział: Konkursy Napisane przez  Anna Haraś

Chemiczne sukcesy!

W piątek, 5.03.2021 r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada z Chemii – GALILEO 2021.

W konkursie wzięły udział 3 licealistki naszej szkoły:

• Kaja Kusak – uczennica klasy 2 bn LO zdobyła tytuł laureata, zajmując 4 miejsce w Polsce;
  • Paulina Rajwa – uczennica klasy 2an LO zajęła miejsce 18;
  • Daria Jaciubek – uczennica klasy 2an LO zajęła miejsce 22.

Chemia to przedmiot wymagający łączenia wielu umiejętności, często teoria przeplata się z praktyką; obserwacja łączy się z wnioskowaniem, a stechiometria umiejętności liczenia - matematycznego spojrzenia na problem chemiczny.

Wyniki, jakie uzyskały Kaja, Paulina i Daria na 138 osób startujących w olimpiadzie, są wynikami bardzo dobrymi. Dziękuję Wam za chęć udziału w konkursie, zaprezentowanie swojej wiedzy i zachęcam do udziału w kolejnej edycji w przyszłym roku szkolnym. Gratulujemy wysokich wyników!