09 kwiecień 2021 Dział: Kształcimy zawodowców 2020-2022 Napisane przez  Anna Rzędkowska

WAPRO i F-gazy

W lutym i marcu młodzież naszego technikum wzięła udział w dwóch kursach zawodowych, które odbyły się w ramach unijnego projektu „Kształcimy zawodowców – odpowiadamy na realne zapotrzebowanie rynku pracy” realizowanego przez Naszą Szkołę.

Pierwszy kurs trwał od 20 do 27 lutego 2021 r. i dotyczył zasad funkcjonowania programu do prowadzenia gospodarki magazynowej WAPRO. Wzięło w nim udział 6 uczniów, którzy dowiedzieli się między innymi: jak instalować aplikację i bazę danych do programu WAPRO, jak raportować stany magazynowe oraz poznali możliwości analityczne programu. Kurs został zrealizowany w wersji podstawowej i rozszerzonej.

Drugi kurs F-gazy odbył się od 4 do 6 marca 2021 r. Uczestniczyło w nim 9 uczniów. obejmował on zagadnienia związane z instalowaniem, konserwacją lub serwisowaniem stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła. Nasi uczniowie dowiedzieli się między innymi: czym są substancje kontrolowane, fluorowane gazy cieplarniane, jakie oznakowanie stosować w odniesieniu do substancji kontrolnych, w jaki sposób uruchomić i konserwować sprężarki tłokowe, śrubowe i spiralne. Każdy z kursów zakończył się egzaminem.

Ostatnio zmieniany niedziela, 08 październik 2023 18:34