Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

16 marzec 2021 Dział: Aktualności Napisane przez  Ewa Szypuła

Z Pawłowic do Wietnamu czyli "Mystery Skype" na lekcji języka angielskiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

15 marca 2021 r. na lekcji języka angielskiego klasa 2LC spotkała się online w ramach Mystery Skype z panią Huyen Nguyen oraz jej sympatyczną grupą uczniów ze szkoły średniej Đồng Tiến w Hòa Bình city, (to małe górskie miasteczko na północy Wietnamu).

Młodzież zaprezentowała kilka ciekawostek o swojej ojczyźnie. Wietnam nas bardzo zainteresował, to kraj ciekawy i zupełnie różny niż Polska. Uczniowie opowiedzieli o miejscowych zwyczajach, słynnych potrawach, między innymi pysznej wietnamskiej zupie "Pho" - odpowiedniku naszego polskiego rosołu, tradycyjnych strojach, znanych miejscach, m in. o znajdującej się od roku 1994 na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, Zatoce Ha Long, składającej się z 1600 wapiennych wysepek i skał wystających z wody. Dowiedzieliśmy się również, że w Wietnamie znajduje się tzw. Złoty Most, który jest jednocześnie niesamowitym tarasem widokowym. Most jest podtrzymywany przez dwie gigantyczne dłonie i wznosi się na wysokości 1400 m n.p.m.

Bardzo spodobała nam się taka forma zajęć. Jesteśmy ciekawi kolejnego połączenia się z rówieśnikami z innego końca świata! :) Serdecznie dziękujemy!

Czytany 205 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.