15 marzec 2021 Dział: Aktualności Napisane przez  Izabela Siwek

XI Dzień Naukowy w ZSO Pawłowice

11 marca 2021 roku w naszej szkole odbyła się XI edycja Dnia Naukowego. Pomimo pandemii uczniowie klas 8 szkoły podstawowej chętnie zgłosili się do udziału w konkursie.

W sumie 33 uczniów o godzinie 9:00 spotkało się z dyrektorem oraz nauczycielami przedmiotów przyrodniczych z ZSO na platformie Microsoft Teams. W pierwszym etapie na uczestników czekał test, który obejmował zagadnienia z biologii (budowa i funkcjonowanie organizmu człowieka), fizyki (kinematyka, hydrostatyka i aerostatyka, własności materii, praca, moc, energia), chemii (związki nieorganiczne: tlenki, wodorotlenki, kwasy i sole) i geografii (środowisko geograficzne Polski).

W następnej części Dnia Naukowego uczniowie mogli zobaczyć wyposażenie szkolnych pracowni oraz doświadczenia z chemii (m.in. z suchym lodem), eksperymenty z fizyki (m.in. z prądem) i z biologii. Uczniowie klas 8 dowiedzieli się, jakie przedmioty w zakresie rozszerzonym oferuje nasza szkoła.

Na koniec spotkania zostały ogłoszone wyniki testu. Walka była zacięta! Uczniowie, którzy znaleźli się na podium, otrzymali taką samą liczbę punktów, więc o zwycięstwie zdecydował czas, w jakim rozwiązali zadania:

1. miejsce – uczennica kl. 8 z SP Pielgrzymowice – nagroda: bon do sklepu sportowego o wartości 300 zł,
  2. miejsce – uczennica kl. 8 z SP Pielgrzymowice – nagroda: bon do sklepu sportowego o wartości 200 zł,
  3. miejsce – uczeń kl. 8 z ZSP nr 2 Pawłowice – nagroda: bon do sklepu sportowego o wartości 100 zł.

Dziękujemy wszystkim uczniom, który wzięli udział w naszym konkursie, oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowania! Do zobaczenia za rok – oby w tradycyjnej formie!