30 listopad 2020 Dział: Aktualności Napisane przez  Olimpia Herman

Thanksgiving in the USA

W piątek, 27 listopada 2020 r. w klasach 2GE, 1LG, 1lcn oraz 3B odbyła się lekcja pt. „Thanksgiving celebration in the USA”.

W trakcie zajęć uczniowie szukali odpowiedzi na takie pytania, jak: Kiedy i w jaki sposób jest obchodzone Święto Dziękczynienia? Jaka jest geneza i historia Thanksgiving i dlaczego obchodzone jest w czwarty czwartek listopada? Jakie są tradycje związane z Thanksgiving Day? Co Indianie mają wspólnego ze Świętem Dziękczynienia? Co to jest Black Friday i Cyber Monday? Czy w Polsce obchodzi się podobne święto?

Celem lekcji było: zapoznanie uczniów z zagadnieniami tradycji Święta Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych, podniesienie świadomości uczniów dot. różnic w kulturze, mentalności oraz tradycji między mieszkańcami różnych krajów, poszerzenie wiedzy w zakresie leksykalno-gramatycznym, nauka tolerancji i otwartości wobec innych wzorców zachowań, poprawa umiejętności rozumienia ze słuchu oraz zaznajomienie się z amerykańskim jęz. angielskim używanym w USA (tzw. American English).

Na koniec lekcji uczniowie wzięli udział w quizie „Scavenger Hunt”, podsumowując swoją wiedzę na temat amerykańskiego święta.