08 październik 2020 Dział: Aktualności Napisane przez  Sebastian Telega

Lekcja geografii w plenerze

Choć jesień przywitała nas kiepską pogodą, to końcówka lata była na tyle łaskawa, że mogliśmy zrealizować zaległe warsztaty terenowe z geografii.

Uzbrojeni w przenośne stacje pogody, busole i wiatromierz, uczniowie klas trzecich LO badali parametry pogodowe na trzech różnych stanowiskach - las, pole, okolice stawu. Ćwiczenia te miały na celu poznanie zasad prawidłowego pomiaru oraz wykazania różnic temperatury powietrza, wilgotności, ciśnienia oraz prędkości i kierunku wiatru w zależności od otoczenia. Ponadto w drodze na miejsce badań była możliwość rozpoznania i opisu kilku gatunków rodzimej flory i fauny oraz dostrzeżenia zmian zachodzących w środowisku naturalnym.

Czytany 1939 razy