02 kwiecień 2020 Dział: Aktualności Napisane przez  Anna Rzędkowska, Jakub Bortlik

„Muzyka zmywa z duszy pył codziennego życia” (Berthold Auerbach)

W dniu 22 lutego 2020 r. uczestnicy kółka dźwiękowo-filmowo-muzycznego „Kulturalni” pod opieką p. Anny Rzędkowskiej wzięli udział w spotkaniu na Akademii Muzycznej na kierunku Jazzu i Muzyki Estradowej w Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu, specjalność: realizacja dźwięku w Katowicach.

Spotkanie poprowadzili wykładowcy: p. Tomasz Tamborski (na co dzień realizator w Polskim Radio Kielce), p. Marian Czarnecki (wieloletni stały realizator nagrań w Filharmonii Śląskiej) oraz z p. Wojciech Specha (specjalista od technik nagłośnienia).

Podczas spotkania uczniowie poznali: program Pro Tools, sterownik do programu Pro Tools, konsoletę Midas. Uczestniczyli również w pokazie sali teatralnej wraz ze specyfikacją od strony realizacji dźwięku. Zaznajomili się z różnymi aspektami związanymi z pracą realizatora dźwięku oraz ze studiem i salą nagrań.