09 marzec 2020 Dział: Konkursy Napisane przez  Małgorzata Rokowska

XV Olimpiada Przedsiębiorczości

5. marca br. w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbyły się eliminacje okręgowe XV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości - nowoczesnego projektu o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze.

Olimpiada Przedsiębiorczości jest organizowana od 2005 roku i ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Do każdej edycji zgłasza się kilkanaście tysięcy młodych ludzi zainteresowanych przedsiębiorczością, zarządzaniem i gospodarką.

W tym roku Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach gościł 250 uczniów z prawie 100 szkół z województw śląskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego. Zawodnicy rozwiązywali test z zakresu ekonomii, zarządzania i praktyki biznesowej, a także zagadnień związanych z tegorocznym hasłem zawodów, którym jest „Zarządzanie różnorodnością w organizacji".

W eliminacjach okręgowych naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie klasy 2 CK - Piotr Zbyl oraz Wiktor Zacierka, którzy po ukończeniu pierwszej części zawodów uczestniczyli w niezwykle ciekawej prelekcji wygłoszonej przez dr Bartłomieja Gabrysia na temat „Zarządzania różnorodnością".

Nasi uczniowie oprócz zweryfikowania swoich wiadomości mieli niecodzienną okazję przyjrzeć się funkcjonowaniu jednej z renomowanych polskich uczelni ekonomicznych. Dziękujemy reprezentantom ZSO za udział i zapraszamy ponownie za rok!