20 listopad 2019 Dział: Aktualności Napisane przez  Marzena Skorupa

W dniu 11 listopada na terenie gminy Pawłowice odbyły się uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Obchody rozpoczęła uroczysta msza w kościele pw. Świętego Jana Chrzciciela w Pawłowicach.

Podczas mszy uczniowie klas III wprowadzili poczet sztandarowy szkoły oraz sztandar kombatantów. W kościele uczniowie wraz z harcerzami tworzyli zwarty pododdział. Po mszy świętej delegacje oraz wszyscy zgromadzeni, prowadzeni przez orkiestrę górniczą KWK „Pniówek", przeszli na plac przy Pomniku Ofiar II Wojny Światowej. Na miejscu odśpiewano hymn, a następnie przeprowadzono zmianę warty honorowej, którą pełnili uczniowie klas mundurowych oraz harcerze z Pawłowic. Po zmianie warty delegacje złożyły pod pomnikiem kwiaty i znicze. Pod koniec oficjalnych uroczystości odbył się kilkunastominutowy pokaz musztry zespołowej, prezentowany przez uczniów klas mundurowych. Przygotowania do pokazu pod okiem pana płk. Ireneusza Zalasy trwały od miesiąca, podczas którego uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem oraz umiejętnością działania w zespole. Czynny udział w obchodach Święta Niepodległości był dla młodzieży z naszej szkoły ważną lekcją patriotyzmu. Opiekę nad uczniami w czasie uroczystości sprawowała pani Marzena Skorupa.