Podręczniki 2018/2019

Dzień otwarty szkoły za nami…

Jak co roku 21 marca, zorganizowaliśmy dzień otwarty dla gimnazjalistów zainteresowanych kontynuowaniem edukacji w naszej szkole. Licznie odwiedzili nas uczniowie gimnazjów z: Pawłowic, Pielgrzymowic, Radostowic, Studzionki i Jastrzębia-Zdroju. Ucieszyły nas również wizyty indywidualne uczniów wraz z rodzicami w celu poznania oferty naszej szkoły.

Nauczyciele wraz z uczniami naszej szkoły przygotowali stanowiska prezentujące różne dziedziny nauki. Prezentacje, rozmowy z uczniami, pokazy samoobrony, spotkanie z samorządem to tylko część atrakcji przygotowanych dla gimnazjalistów.

Elementy robotyki, hologramy, barwy w chemii to świat nauk ścisłych. Mundur, musztra, samoobrona to prezentacja klasy mundurowej.

Nie brakowało także chętnych do kosztowania wypieków przygotowanych przez uczniów klasy wielozawodowej.

Gimnazjaliści licznie odwiedzali stanowiska firmowe zakładów: JAS-FBG, JBG-2 oraz JSW - co wiązało się z poznaniem oferty dotyczącej klas technikum o specjalnościach: technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik logistyk, technik górnictwa podziemnego oraz technik elektryk.

W ofercie edukacyjnej naszego liceum proponujemy nową klasę o profilu medycznym.

Dzięki w współpracy ze szpitalem i uczelnią wyższą uczniowie będą odbywali zajęcia praktyczne i laboratoryjne w WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju oraz Wyższej Szkole Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. Ponadto będą mieli zajęcia dodatkowe związane z ratownictwem medycznym, pielęgniarstwem, fizjoterapią czy kosmetologią. Ponadto planujemy zorganizować cykliczne spotkania z lekarzami, pielęgniarkami, dietetykami, farmaceutami, kosmetologami.

Klasa medyczna to doskonała oferta dla osób, które swoją przyszłość łączą z medycyną, farmacją, stomatologią, ratownictwem medycznym, pielęgniarstwem, weterynarią, pedagogiką czy pracą w szeroko rozumianej ochronie zdrowia.

Mamy nadzieję, że gimnazjaliści - zainspirowani szeroką i wciąż poszerzaną ofertą naszej szkoły - zdecydują się u nas kontynuować naukę, a także rozwijać swoje zdolności i zainteresowania.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY!

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach ul. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice tel. 324722149 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - więcej...

Lokalizacja