Facebook

20-lecie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach

W piątek, 29. września br. nasza szkolna społeczność świętowała 20-lecie powstania Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach. Uroczystości rozpoczął pochód wszystkich klas z towarzyszeniem orkiestry górniczej KWK Pniówek spod budynku szkoły do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie o godz. 12.30 odbyła się Msza św.

Czytaj więcej...

Pożegnanie klas maturalnych „… i nie żal nic, i żal tak wiele…”

W dniu 28.04.2017 pożegnaliśmy oficjalnie uczniów klas maturalnych, którzy przygodę z naszą szkołą rozpoczęli w roku szkolnym 2013/2014 – klasy technikum oraz 2015/2016 klasy LO. Wielu z nich otrzymało nagrody za bardzo dobre wynik w nauce. Nagrodę PRIMUS INTER PARES otrzymał Kamil Godziek z klasy IV AT. Zapraszamy na filmowa relację.

Czytaj więcej...

Wigilia szkolna

Od początku istnienia gimnazjum jedną z największych i najważniejszych imprez wpisanych w tradycję i historię szkoły jest Wigilia Szkolna. Wszyscy cały rok czekają na betlejemską gwiazdę i wigilijny wieczór, a my uczniowie ZSO czekamy dodatkowo na naszą szkolną wigilię, na spotkanie z naszymi gośćmi, na wspólne przeżywania tej jedynej w roku chwili. Nasza wigilia ma swój niepowtarzalny klimat i znacznie różni się od tradycyjnych jasełek. Tegoroczne przedstawienie, zbudowane dzięki połączeniu rozważań i tekstów poetyckich, muzyki i obrazów, było inscenizacją trzech scen: Zwiastowania, Nawiedzenia i Narodzenia. Atmosferę uwzniośliły występy wokalne naszych uczniów, którym akompaniował profesjonalny zespół – Note Nation Orchestra działająca przy Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Czytaj więcej...

VIII Szkolny Konkurs Barbórkowy już za nami

W grudniu jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy święto górnicze jakim jest "Barbórka". Akademia rozpoczęła się o godzinie 12.00. W uroczystości brali udział uczniowie klas górniczych wraz z wychowawcami, nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz instruktorzy z kopalni.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej 2016

Rytm życia, jak i całego społeczeństwa wyznaczony jest w dużej mierze kalendarzem imprez i uroczystości, w którym szczególną rolę odgrywają święta i rocznice. Ważnym świętem w naszej szkole, był obchodzony 14 października br. Dzień Komisji Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach (ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz.U. z 2016 r. poz. 922)

Lokalizacja