Facebook

Licealiści uczą dzieci języka angielskiego

W maju 2016 r. rozpoczęliśmy cykl spotkań z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Pawłowicach, który okazał się świetnym sposobem na przyswojenie języka angielskiego, zarówno dla dzieci, jak i dla nas. Podczas naszej pierwszej wizyty pierwszoklasiści mieli okazję obejrzeć "Czerwonego Kapturka" w wersji angielskiej. Uczniowie naszej szkoły popisali się umiejętnościami językowymi i aktorskimi.

Czytaj więcej...

Naukowy Dzień Dziecka

Jaki kształt ma kropla? Czy pieprz może być magiczny? Czy ciecze różnią się gęstością?  Skąd w mleku kolorowe wiry? Czy wywar z czerwonej kapusty to wskaźnik? Jak warzywa mogą być przydatne w laboratorium? Skąd się bierze prąd? Dlaczego palący się magnez świeci?

Czytaj więcej...

Starsza siostra, starszy brat dla przedszkolaka

Od kilku lat nasza szkoła współpracuje z Publicznym Przedszkolem nr 1 w Pawłowicach. W ramach tej współpracy Samorząd Uczniowski prowadził po raz drugi akcję „Uciesz przedszkolaka”, podczas której zbierano zabawki i artykuły szkolne dla przedszkolaków.

Czytaj więcej...

Pływające jajko, grające butelki, czyli II Naukowy Dzień Dziecka z chemią i fizyką

Druga edycja Naukowego Dnia Dziecka już za nami. W czwartkowy poranek tj. 5.06.2014 r. zaproszeni uczniowie z klas piątych i szóstych szkół podstawowych z gminy Pawłowice zgromadzili się licznie w naszej szkole. Dla uczniów przygotowano warsztaty fizyko-chemiczne.

Czytaj więcej...

I Naukowy Dzień Dziecka za nami!

Dlaczego jajko skacze? Czy pieprz może być magiczny? Czy ciecze się mieszają? Dlaczego cebula nie pozwala się obrać, a cytryna zjeść? Czy kwaśny smak owoców można rozpoznać tylko w czasie ich jedzenia? Jak warzywa mogą być przydatne w laboratorium? Dlaczego ukąszenie mrówki tak bardzo piecze? Dlaczego palący się magnez świeci?

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach (ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz.U. z 2016 r. poz. 922)

Lokalizacja