Wydział Technologiczny Mechaniczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach naszym oficjalnym partnerem naukowym

Miło nam poinformować, iż w dniu 12.01.2018 roku Władze Wydziału Technologicznego Mechanicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Dyrekcja naszej szkoły podpisały oficjalne porozumienie o objęciu patronatem naukowym uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

W ramach współpracy dana klasa będzie realizować bogatą ofertę edukacyjną poprzez uczestnictwo w zajęciach pokazowych i praktycznych na największym i najbardziej dynamicznie rozwijającym się Wydziale Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W dniu podpisania umowy Wydział Technologiczny Mechaniczny zorganizował dla trzydziestoosobowej grupy młodzieży ZSO i ich opiekunów dwa wykłady popularnonaukowe połączone z warsztatami. Zajęcia prowadzone przez pracowników naukowych w Laboratorium Badań Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych dotyczyły mikroskopu sił atomowych. Uczniowie zostali zapoznani z możliwościami badawczymi tego urządzenia. Największą atrakcją dla młodzieży były zajęcia laboratoryjno - projektowe z wykorzystaniem drukarki 3–D. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się z budową i zasadą działania drukarki oraz na aktywne uczestnictwo w procesie tworzenia wybranego elementu przestrzennego. Wizyta na wyższej uczelni dostarczyła uczniom wielu wrażeń, a w szczególności możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu nanotechnologii.