Podręczniki 2018/2019

Facebook

Wydział Technologiczny Mechaniczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach naszym oficjalnym partnerem naukowym

Miło nam poinformować, iż w dniu 12.01.2018 roku Władze Wydziału Technologicznego Mechanicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Dyrekcja naszej szkoły podpisały oficjalne porozumienie o objęciu patronatem naukowym uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

W ramach współpracy dana klasa będzie realizować bogatą ofertę edukacyjną poprzez uczestnictwo w zajęciach pokazowych i praktycznych na największym i najbardziej dynamicznie rozwijającym się Wydziale Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W dniu podpisania umowy Wydział Technologiczny Mechaniczny zorganizował dla trzydziestoosobowej grupy młodzieży ZSO i ich opiekunów dwa wykłady popularnonaukowe połączone z warsztatami. Zajęcia prowadzone przez pracowników naukowych w Laboratorium Badań Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych dotyczyły mikroskopu sił atomowych. Uczniowie zostali zapoznani z możliwościami badawczymi tego urządzenia. Największą atrakcją dla młodzieży były zajęcia laboratoryjno - projektowe z wykorzystaniem drukarki 3–D. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się z budową i zasadą działania drukarki oraz na aktywne uczestnictwo w procesie tworzenia wybranego elementu przestrzennego. Wizyta na wyższej uczelni dostarczyła uczniom wielu wrażeń, a w szczególności możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu nanotechnologii.

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach ul. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice tel. 324722149 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - więcej...

Lokalizacja