Lekcja poezji

Z wykształcenia pielęgniarka pracująca na oddziale intensywnej terapii, miłośniczka poezji Leśmiana, Wojaczka i Miłosza, optymistka, autorka trzech tomików poetyckich i wierszy dla dzieci - to pani Edyta Hanslik, poetka z Piasku, która 12 stycznia gościła na lekcji języka polskiego w klasie I a.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji twórczości pani Edyty, uczniowie czytali wybrane wiersze poetki, a następnie zadawali pytania m.in. o warsztat pracy literackiej, sposoby promowania własnej twórczości, a nawet o opłacalność tworzenia poezji. Pani Edyta Hanslik chętnie dzieliła się z uczniami refleksjami na temat różnych źródeł inspiracji, planów na przyszłość, a także wykonywanej pracy zawodowej.

Obecnie pani Edyta Hanslik prowadzi stronę internetową, na której publikuje swoje teksty, chętnie też wychodzi naprzeciw osobom próbującym tworzyć i chcą się swoją twórczością dzielić z innymi.

Zainteresowanych udziałem w kolejnym poetyckim spotkaniu prosimy o kontakt z panią Joanną Nawarą.