Podręczniki 2018/2019

Facebook

Lekcja poezji

Z wykształcenia pielęgniarka pracująca na oddziale intensywnej terapii, miłośniczka poezji Leśmiana, Wojaczka i Miłosza, optymistka, autorka trzech tomików poetyckich i wierszy dla dzieci - to pani Edyta Hanslik, poetka z Piasku, która 12 stycznia gościła na lekcji języka polskiego w klasie I a.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji twórczości pani Edyty, uczniowie czytali wybrane wiersze poetki, a następnie zadawali pytania m.in. o warsztat pracy literackiej, sposoby promowania własnej twórczości, a nawet o opłacalność tworzenia poezji. Pani Edyta Hanslik chętnie dzieliła się z uczniami refleksjami na temat różnych źródeł inspiracji, planów na przyszłość, a także wykonywanej pracy zawodowej.

Obecnie pani Edyta Hanslik prowadzi stronę internetową, na której publikuje swoje teksty, chętnie też wychodzi naprzeciw osobom próbującym tworzyć i chcą się swoją twórczością dzielić z innymi.

Zainteresowanych udziałem w kolejnym poetyckim spotkaniu prosimy o kontakt z panią Joanną Nawarą.

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach ul. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice tel. 324722149 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - więcej...

Lokalizacja