Facebook

I etap Olimpiady Teologii Katolickiej

A ponieważ pokój jest wartością społeczną, więc i zaangażowanie w jej pomnażanie nie jest li tylko domeną niektórych ludzi, ale jest obowiązkiem powszechnym.”

(B. Drożdż, Pokój jako błogosławiony owoc, 2010 r.)

Dnia 29 listopada 2017 roku odbył się w naszej szkole I etap Olimpiady Teologii Katolickiej. Do drugiego etapu zakwalifikował się nasz uczeń: Patryk Jaworski z klasy IV AT. Będzie on walczył o jedną z głównych nagród (indeks na wyższą uczelnię, o kierunkach m. in.: dziennikarstwo, prawo, matematyka, fizyka, europeistyka). Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie

W naszej szkole z Funduszy Europejskich będzie realizowany projekt „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie”. Projekt, który będzie trwał od stycznia 2018 r. do czerwca 2019 r. zakłada przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych ukierunkowanych na rozwijanie u uczniów kompetencji kluczowych w ramach nauk matematyczno-przyrodniczych i języków obcych.

Czytaj więcej...

Wydział Technologiczny Mechaniczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach naszym oficjalnym partnerem naukowym

Miło nam poinformować, iż w dniu 12.01.2018 roku Władze Wydziału Technologicznego Mechanicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Dyrekcja naszej szkoły podpisały oficjalne porozumienie o objęciu patronatem naukowym uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Kropla krwi - a tak wiele znaczy…

W ostatnich dniach grupa uczniów zajęć fakultatywnych z chemii miała możliwość zapoznania się z procedurami jakie obowiązują w pracowni pawłowickiego laboratorium analitycznego. Dzięki uprzejmości pracowników, ubrani w zielone twarzowe fartuchy uczniowie wkroczyli w świat analiz, badań biochemicznych próbek krwi.

Czytaj więcej...

Lekcja poezji

Z wykształcenia pielęgniarka pracująca na oddziale intensywnej terapii, miłośniczka poezji Leśmiana, Wojaczka i Miłosza, optymistka, autorka trzech tomików poetyckich i wierszy dla dzieci - to pani Edyta Hanslik, poetka z Piasku, która 12 stycznia gościła na lekcji języka polskiego w klasie I a.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach (ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz.U. z 2016 r. poz. 922)

Lokalizacja