Szlachetna Paczka

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z  innymi.” św. Jan Paweł II

Na przełomie listopada i grudnia nasza szkoła po raz trzeci włączyła się w akcję charytatywną pt. Szlachetna Paczka. Uczestniczyli w niej uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II. Zbiórka przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkie potrzeby rodzin zostały zaspokojone, zarówno te niezbędne, jak i dodatkowe, które jeszcze bardziej wspomogły p. Irenę, p. Elżbietę oraz p. Henryka. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy okazali wielkie serce i zrozumienie. Poniżej załączamy relację z wręczenia prezentów dla naszych rodzin.

Czytaj więcej...

Zapalmy płomyk Nadziei… 2017

01 listopada po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kweście cmentarnej na rzecz Żorskiego hospicjum. W tym roku uczniowie kwestowali na cmentarzu przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz przy cmentarzu komunalnym przy ul. Pszczyńskiej.

Czytaj więcej...

Pola nadziei 2017

„Cierpienie jest w świecie po to, ażeby wyzwalało miłość.” (Jan Paweł II, Audiencja generalna, 15.11.1978)

Dnia 30 października 2017 roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Pola Nadziei”, które odbyły się tym razem w Warszowicach. Nasze spotkanie składało się z dwóch części: w pierwszej odbyło się posadzenie przez gości oraz uczniów żonkili. Był to symboliczny akt solidarności z podopiecznymi Hospicjum. Żonkil jest symbolem nadziei w walce z chorobą. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność naszego życia.

Czytaj więcej...

Tydzień łasucha pomagamy Divine, adoptowanej dziewczynie z Afryki

„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą.
Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.”
/Jan Paweł II/

W kwietniu 2017 roku po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna pt. Tydzień Łasucha. W akcję zaangażowało się dziewięć klas. Uczniowie przygotowali w domu lub na stołówce szkolnej wiele różnorakich potraw takich jak: ciasta, sałatki owocowe, kanapki, naleśniki, napoje, babeczki, i chyba cieszące się największą popularnością sandwicze, które były sprzedawane na wcześniejsze specjalne zamówienie, gdyż rozchodziły się jak „świeże bułeczki”.

Czytaj więcej...

Szlachetna Paczka

Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie. Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.” św. Jan Paweł II

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach (ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz.U. z 2016 r. poz. 922)

Lokalizacja