Pozdrowienia z Pyrlandii!

2 marca odbył się III etap X Ogólnopolskiej Olimpiady...


Czytaj więcej...

Światowe Targi Edukacyjne Bett 2018 w Londynie

26 stycznia p. Magdalena Witkowska wzięła udział w Światowych...


Czytaj więcej...

JAS-FBG SA i JBG-2 kontynuują współpracę z naszą szkołą

Miło nam poinformować, że we wtorek, 20 lutego zostały...


Czytaj więcej...

Technik górnictwa podziemnego – reaktywacja. Technik elektryk – nowość

Gmina Pawłowice oraz Jastrzębska Spółka Węglowa podpisały porozumienie w zakresie...


Czytaj więcej...

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie

W naszej szkole z Funduszy Europejskich będzie realizowany projekt...


Czytaj więcej...

Szlachetna Paczka

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz...


Czytaj więcej...

Sukcesy logistyków

1 grudnia w Gliwicach odbył się II etap Olimpiady...


Czytaj więcej...

Kolejne spotkanie pasjonatów nauk przyrodniczych za nami…

Dnia 5 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył...


Czytaj więcej...

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Weronika Rajwa...


Czytaj więcej...
1234567891011

Rekrutacja 2018/2019

Facebook

Samorząd Uczniowski

Festiwal Języków Obcych w ZSO w Pawłowicach

22 lutego 2018 r. w ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach, po raz szósty odbył się Festiwal Języków Obcych. Jak co roku, festiwal skierowany był do uczniów klas gimnazjalnych. Swoją obecnością zaszczycili nas więc uczniowie ze szkół w Pawłowicach, w Pielgrzymowicach, w Studzionce, w Suszcu i w Jastrzębiu-Zdroju.

Tegoroczny festiwal odbył się w całkiem nowej odsłonie. Uczniowie - podzieleni drogą losowania na trzy grupy - wzięli udział w trzech warsztatach/konkursach. Gdy jedna grupa przebywała na warsztatach z native-speakerem z Irlandii Jimem, druga w tym samym czasie brała udział w warsztatach z mnemo-technik z panią Moniką Wisłą, a trzecia grupa uczestniczyła w konkursie językowo-kulturowym. Po czterdziestu pięciu minutach następowała zmiana zajęć na kolejne. Na każdych warsztatach uczniowie mogli zdobywać punkty. Po zliczeniu wszystkich punktów wyłoniono trzy szkoły, których uczniowie zdobyli najwięcej punktów i trzech uczniów, którzy indywidualnie dostali największą ilość punktów. Na finał festiwalu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Patronat nad festiwalem objęła Gmina Pawłowice, więc nagrody zostały wręczone przez wójta Franciszka Dziendziela i dyrektora szkoły Andrzeja Wowrę.

Wśród uczniów wyróżnionych indywidualnie pierwsze i drugie miejsce zajęli Wiktor Swoboda i Piotr Łomozik - obaj ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach. Trzecie miejsce wywalczył Bartosz Lala ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu. Spośród szkół pierwsze miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu. Drugie miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach, a trzecie uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Jastrzębiu-Zdroju. Nagrodą za pierwsze dwa miejsca w rankingu szkół są odpowiednio trzygodzinne i dwugodzinne warsztaty z native speakerem Jimem, które odbędą się w wyróżnionych szkołach w dowolnym, wybranym przez nie terminie. Uczniowie w rankingu indywidualnym otrzymali nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a nauczycielom za przygotowanie uczniów i cenne uwagi. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

Nasze Praktyki

Dzień otwarty szkoły

Dziennik elektroniczny

Konkurs fotograficzny

Stypendyści Premiera

Wymiana Erasmus+

Kariera i kompetencje

Biblioteka szkolna

Sukcesy uczniów

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach (ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz.U. z 2016 r. poz. 922)

Lokalizacja