Pozdrowienia z Pyrlandii!

2 marca odbył się III etap X Ogólnopolskiej Olimpiady...


Czytaj więcej...

Światowe Targi Edukacyjne Bett 2018 w Londynie

26 stycznia p. Magdalena Witkowska wzięła udział w Światowych...


Czytaj więcej...

JAS-FBG SA i JBG-2 kontynuują współpracę z naszą szkołą

Miło nam poinformować, że we wtorek, 20 lutego zostały...


Czytaj więcej...

Technik górnictwa podziemnego – reaktywacja. Technik elektryk – nowość

Gmina Pawłowice oraz Jastrzębska Spółka Węglowa podpisały porozumienie w zakresie...


Czytaj więcej...

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie

W naszej szkole z Funduszy Europejskich będzie realizowany projekt...


Czytaj więcej...

Szlachetna Paczka

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz...


Czytaj więcej...

Sukcesy logistyków

1 grudnia w Gliwicach odbył się II etap Olimpiady...


Czytaj więcej...

Kolejne spotkanie pasjonatów nauk przyrodniczych za nami…

Dnia 5 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył...


Czytaj więcej...

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Weronika Rajwa...


Czytaj więcej...
1234567891011

Rekrutacja 2018/2019

Facebook

Samorząd Uczniowski

„Starsza siostra, starszy brat dla przedszkolaka” – czyli wolontariat w przedszkolu

Od lat prowadzony w naszej szkole program „Starsza siostra, starszy brat dla przedszkolaka” cieszy się z roku na rok dużą popularnością wśród naszej szkolnej młodzieży. W tym roku szkolnym mamy aż 12 wolontariuszy, którzy prowadzą różne zajęcia. m.in. uczą angielskiego, czytają bajki w przedszkolu nr 1 w Pawłowicach oraz w przedszkolu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzyżowicach. Od tego roku też nasi wolontariusze podpisują porozumienia wolontariackie - które formalizują ich działalność.

Praca z tak małymi dziećmi na pewno nie jest łatwa, ale też daje dużo satysfakcji. Nic tak nie rozczuli jak uśmiech malucha i laurka od niego podpisana: „kocham panią”. Naszym wolontariuszom życzę wytrwałości w ich pracy oraz niegasnącego zapału.
Poniżej wolontariat oczami naszej wolontariuszki Dominki Hanslik.

Od 1 października prowadzę zajęcia angielskiego jako wolontariusz w przedszkolu. Zajęcia obejmują dwie grupy: maluszki i starszaki. Na zajęciach bawimy się poprzez naukę np. graliśmy w jesienne bingo, memory, oczywiście wszystko z utrwalaniem słownictwa w języku angielskim :D. Wchodząc w tematy jesienne śpiewaliśmy piosenkę „Falling Leaves”, a ostatnio „Rain, rain go away”. Przedszkolaki prowadziły, również zaciętą rywalizację wyklejając w grupach bałwanki czy kolorując misie do konkursu. Tańczyliśmy, gdy była mowa o czekoladzie. Ostatnio miałam, również przyjemność pomagać przez dwa dni przy feriach dla szkoły podstawowej. Robiliśmy pizzę oraz ciasteczka, a później graliśmy w gry planszowe.

Myślę, że zajęcia pozwoliły mi zobaczyć, jak zajmować się grupą dzieci, w której każdy maluszek jest inny. Jeden z łatwością radzi sobie z zadaniami, natomiast drugi będzie potrzebował wsparcia i pomocy. Mam okazję trochę dotknąć w praktyce roli nauczyciela. Bardzo ważne jest dla mnie to, że zawsze panie w przedszkolu pomagają mi i udzielają rad, jak jeszcze lepiej sobie radzić w różnych sytuacjach.

Nasze Praktyki

Dzień otwarty szkoły

Dziennik elektroniczny

Konkurs fotograficzny

Stypendyści Premiera

Wymiana Erasmus+

Kariera i kompetencje

Biblioteka szkolna

Sukcesy uczniów

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach (ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz.U. z 2016 r. poz. 922)

Lokalizacja