Międzynarodowa wymiana młodzieży

W dniach 16-23 czerwca dziewięcioro uczniów ZSO brało udział...


Czytaj więcej...

VIII edycja konkursu MATNIA za nami…

„- Jaka jest wysokość katedry w Lincoln? - zapytał...


Czytaj więcej...

Obóz klas mundurowych w Żywcu Moszczanicy 9-11 maja 2018

Są ludzie, którzy nie cierpią nudy i uwielbiają wysiłek...


Czytaj więcej...

III Konkurs Wiedzy Logistycznej o Puchar Prezesa JAS-FBG S.A.

20 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących im....


Czytaj więcej...

Wyjazd na mecz Polska - Korea Południowa

W marcu uczniowie naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej nr...


Czytaj więcej...

VIII Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II

Dnia 26 kwietnia 2018 r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli...


Czytaj więcej...

Pielgrzymka klas maturalnych…

Dnia 23 kwietnia 2018 r. odbyła się pielgrzymka klas...


Czytaj więcej...

XIX i XX akcja krwiodawstwa – czyli kosmiczny wynik oraz jubileusz!

W roku szkolnym odbyły się dwie historyczne akcje krwiodawstwa....


Czytaj więcej...

Wielki sukces Weroniki Rajwy!

Piątek, 13 kwietnia był szczęśliwym dniem dla Weroniki Rajwy,...


Czytaj więcej...

Z angielskim za pan brat - jeden z pomysłów na wolontariat w naszej szkole

Jest to projekt, który realizujemy wspólnie ze Szkołą Podstawową...


Czytaj więcej...

Co słychać w projekcie „Kariera i Kompetencje”? Warto przeczytać

W związku z projektem:„Kariera i Kompetencje – zwiększenie dopasowania...


Czytaj więcej...

Nowoczesna pracownia logistyczna w naszej szkole!

W ramach projektu „Kariera i Kompetencje - zwiększenie dopasowania...


Czytaj więcej...

Ogromny sukces naszych górników

15 marca br. uczniowie klasy IVAT Paweł MAŁEK i...


Czytaj więcej...
123456789101112131415

Podręczniki 2018/2019

Facebook

Samorząd Uczniowski

„Starsza siostra, starszy brat dla przedszkolaka” – czyli wolontariat w przedszkolu

Od lat prowadzony w naszej szkole program „Starsza siostra, starszy brat dla przedszkolaka” cieszy się z roku na rok dużą popularnością wśród naszej szkolnej młodzieży. W tym roku szkolnym mamy aż 12 wolontariuszy, którzy prowadzą różne zajęcia. m.in. uczą angielskiego, czytają bajki w przedszkolu nr 1 w Pawłowicach oraz w przedszkolu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzyżowicach. Od tego roku też nasi wolontariusze podpisują porozumienia wolontariackie - które formalizują ich działalność.

Praca z tak małymi dziećmi na pewno nie jest łatwa, ale też daje dużo satysfakcji. Nic tak nie rozczuli jak uśmiech malucha i laurka od niego podpisana: „kocham panią”. Naszym wolontariuszom życzę wytrwałości w ich pracy oraz niegasnącego zapału.
Poniżej wolontariat oczami naszej wolontariuszki Dominki Hanslik.

Od 1 października prowadzę zajęcia angielskiego jako wolontariusz w przedszkolu. Zajęcia obejmują dwie grupy: maluszki i starszaki. Na zajęciach bawimy się poprzez naukę np. graliśmy w jesienne bingo, memory, oczywiście wszystko z utrwalaniem słownictwa w języku angielskim :D. Wchodząc w tematy jesienne śpiewaliśmy piosenkę „Falling Leaves”, a ostatnio „Rain, rain go away”. Przedszkolaki prowadziły, również zaciętą rywalizację wyklejając w grupach bałwanki czy kolorując misie do konkursu. Tańczyliśmy, gdy była mowa o czekoladzie. Ostatnio miałam, również przyjemność pomagać przez dwa dni przy feriach dla szkoły podstawowej. Robiliśmy pizzę oraz ciasteczka, a później graliśmy w gry planszowe.

Myślę, że zajęcia pozwoliły mi zobaczyć, jak zajmować się grupą dzieci, w której każdy maluszek jest inny. Jeden z łatwością radzi sobie z zadaniami, natomiast drugi będzie potrzebował wsparcia i pomocy. Mam okazję trochę dotknąć w praktyce roli nauczyciela. Bardzo ważne jest dla mnie to, że zawsze panie w przedszkolu pomagają mi i udzielają rad, jak jeszcze lepiej sobie radzić w różnych sytuacjach.

Strefa Video

Film o szkole 2018

Dzień Otwarty ZSO 2018

Nasze praktyki w JBG-2

Dziennik elektroniczny

Konkurs fotograficzny

Stypendyści Premiera

Wymiana Erasmus+

Kariera i kompetencje

Biblioteka szkolna

Sukcesy uczniów

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach ul. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice tel. 324722149 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - więcej...

Lokalizacja