Międzynarodowa wymiana młodzieży

W dniach 16-23 czerwca dziewięcioro uczniów ZSO brało udział...


Czytaj więcej...

VIII edycja konkursu MATNIA za nami…

„- Jaka jest wysokość katedry w Lincoln? - zapytał...


Czytaj więcej...

Obóz klas mundurowych w Żywcu Moszczanicy 9-11 maja 2018

Są ludzie, którzy nie cierpią nudy i uwielbiają wysiłek...


Czytaj więcej...

III Konkurs Wiedzy Logistycznej o Puchar Prezesa JAS-FBG S.A.

20 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących im....


Czytaj więcej...

Wyjazd na mecz Polska - Korea Południowa

W marcu uczniowie naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej nr...


Czytaj więcej...

VIII Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II

Dnia 26 kwietnia 2018 r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli...


Czytaj więcej...

Pielgrzymka klas maturalnych…

Dnia 23 kwietnia 2018 r. odbyła się pielgrzymka klas...


Czytaj więcej...

XIX i XX akcja krwiodawstwa – czyli kosmiczny wynik oraz jubileusz!

W roku szkolnym odbyły się dwie historyczne akcje krwiodawstwa....


Czytaj więcej...

Wielki sukces Weroniki Rajwy!

Piątek, 13 kwietnia był szczęśliwym dniem dla Weroniki Rajwy,...


Czytaj więcej...

Z angielskim za pan brat - jeden z pomysłów na wolontariat w naszej szkole

Jest to projekt, który realizujemy wspólnie ze Szkołą Podstawową...


Czytaj więcej...

Co słychać w projekcie „Kariera i Kompetencje”? Warto przeczytać

W związku z projektem:„Kariera i Kompetencje – zwiększenie dopasowania...


Czytaj więcej...

Nowoczesna pracownia logistyczna w naszej szkole!

W ramach projektu „Kariera i Kompetencje - zwiększenie dopasowania...


Czytaj więcej...

Ogromny sukces naszych górników

15 marca br. uczniowie klasy IVAT Paweł MAŁEK i...


Czytaj więcej...
123456789101112131415

Podręczniki 2018/2019

Facebook

Samorząd Uczniowski

Technik górnictwa podziemnego – reaktywacja. Technik elektryk – nowość

Gmina Pawłowice oraz Jastrzębska Spółka Węglowa podpisały porozumienie w zakresie organizowania praktycznej nauki w zawodach technik górnictwa podziemnego i technik elektryk. Porozumienie podpisali Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu ds. pracy i polityki społecznej Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Franciszek Dziendziel, wójt Pawłowic.

W ramach zawartego porozumienia Jastrzębska Spółka Węglowa zobowiązała się zorganizować praktyczną naukę zawodu dla uczniów z naboru 2018/2019 oraz 2019/2020. Nowa strategia JSW na lata 2018-2030 zakłada wzrost wydobycia, a co za tym idzie – stabilizację zatrudnienia. Dlatego absolwenci z dyplomem będą mieli zagwarantowane zatrudnienie w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. – W czasach kryzysu lat 2015 i 2016 nie realizowaliśmy naszego zobowiązania ze szkołami, ale to się zmieniło. Gmina Pawłowice to dla nas ważne miejsce, Pniówek jest ważną kopalnią… wobec powyższego - zawieramy ważne porozumienie – powiedział Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu ds. pracy i polityki społecznej Jastrzębskiej Spółki Węglowej i dodał: – Zobowiązaliśmy dyrekcję kopalni Pniówek, aby na liście przyjęć tegorocznych pracowników znaleźli się absolwenci, którzy ukończyli szkołę w latach ubiegłych. Wstępnie ustaliliśmy, że będzie to ponad trzydzieści osób i to zrealizujemy.

Technik elektryk to nowość w ofercie edukacyjnej technikum działającego w ramach Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II, natomiast klasy kształcące w zawodzie technik górnictwa podziemnego funkcjonują w pawłowickiej szkole od 2006 roku. – Z powodu niepewnej sytuacji w branży wydobywczej, w ostatnich latach nie mieliśmy chętnych do rozpoczęcia nauki w zawodzie górnika. Młodzież ostrożnie podchodzi do pracy w górnictwie. My jako gmina zachęcamy jednak absolwentów, aby przystąpili do naboru – mówił Franciszek Dziendziel, wójt Pawłowic. - Mamy nadzieję, że ten pomysł zostanie pozytywnie przyjęty przez absolwentów gimnazjum, a w przyszłości szkoły podstawowej – powiedział Andrzej Wowra, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach, w którym wznowiony zostaje nabór do technikum górniczego.

Porozumienie zostało podpisane, aby zagwarantować Spółce dopływ wyszkolonej kadry pracowniczej. Uczniowie będą mieli do dyspozycji sztolnię szkoleniową i warsztat szkoleniowy - w tym elektryczny. – Uczniowie, w ramach możliwości kopalni, poznają również warunki pracy w wyrobiskach górniczych, co powinno ułatwić im ostateczne podjęcie decyzji o związaniu swojej kariery zawodowej z kopalnią – podkreślił Józef Jaszczyk, dyrektor kopalni Pniówek.

Porozumienie podpisali w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Pawłowice prezes JSW S.A. Artur Wojtków i wójt Franciszek Dziendziel, w obecności Józefa Jaszczyka – dyrektora KWK „Pniówek” i Aleksandra Szymury – Przewodniczącego Rady Gminy Pawłowice i dyrektora KWK „Pniówek” ds. pracowniczych.

Strefa Video

Film o szkole 2018

Dzień Otwarty ZSO 2018

Nasze praktyki w JBG-2

Dziennik elektroniczny

Konkurs fotograficzny

Stypendyści Premiera

Wymiana Erasmus+

Kariera i kompetencje

Biblioteka szkolna

Sukcesy uczniów

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach ul. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice tel. 324722149 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - więcej...

Lokalizacja