Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie

W naszej szkole z Funduszy Europejskich będzie realizowany projekt...


Czytaj więcej...

Szlachetna Paczka

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz...


Czytaj więcej...

Sukcesy logistyków

1 grudnia w Gliwicach odbył się II etap Olimpiady...


Czytaj więcej...

Kolejne spotkanie pasjonatów nauk przyrodniczych za nami…

Dnia 5 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył...


Czytaj więcej...

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Weronika Rajwa...


Czytaj więcej...

Zapalmy płomyk Nadziei… 2017

01 listopada po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli...


Czytaj więcej...

Konferencja „Pamięć Jastrzębska”

25.10.2017 r. w naszej szkole odbyła się Konferencja „Pamięć...


Czytaj więcej...

Wizyty studyjne w ramach projektu „Kariera i Kompetencje”

W ostatnim tygodniu października 2017 r. w ramach projektu...


Czytaj więcej...

Pola nadziei 2017

„Cierpienie jest w świecie po to, ażeby wyzwalało miłość.” (Jan...


Czytaj więcej...

Zbiórka słodyczy dla Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach!

Drodzy uczniowie samorząd uczniowski ogłasza zbiórkę słodyczy dla Domu...


Czytaj więcej...

20-lecie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach

W piątek, 29. września br. nasza szkolna społeczność świętowała...


Czytaj więcej...
123456789101112

Facebook

Kolejne spotkanie pasjonatów nauk przyrodniczych za nami…

Dnia 5 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył się VIII już Dzień Naukowy Liceum pod honorowym patronatem Wójta Gminy Pawłowice. W czasie tej imprezy wpisanej w tradycję szkoły kolejny raz gościliśmy gimnazjalistów klas III – pasjonatów nauk przyrodniczych.

Dzień Naukowy pod nazwą Ścieżka Młodego Naukowca rozpoczął się wykładem. Podobnie jak w zeszłym roku prelegentem był Pan Sebastian Telega – nauczyciel geografii. Wystąpienie pt. „Kierunek Bałtyk” było relacją z dwóch wypraw po krajach południowo - wschodniej części Morza Bałtyckiego. Poparte było licznymi zdjęciami ukazującymi historię, dorobek kulturowy, walory przyrodnicze oraz ślady polskości na terenie Litwy, Łotwy i Estonii. Dodatkowo przedstawione w ciekawy sposób zabytki i atrakcje turystyczne miejsc między innymi takich jak Wilno, Troki, Kowno, Ryga, Tartu, Tallin i Helsinki oraz wysp Hiuma, Sarema, Muhu i Bornholm zachęcały do odwiedzenia tej mało jeszcze znanej części Europy.

Po interesującym wykładzie młodzież, pracując w zespołach trzyosobowych, zmierzyła się z pytaniami konkursowymi z zakresu chemii, fizyki, biologii, geografii. W tej części młodzi naukowcy zdobywali punkty, które przesądziły o wyniku konkursu.

Ostatnią częścią Dnia Naukowego było samodzielnie eksperymentowanie. W tym roku każdy gimnazjalista miał możliwość samodzielnego przeprowadzenia doświadczenia biologicznego „Wykrywanie katalazy w wątrobie” na podstawie przygotowanej instrukcji. Eksperyment odbywał się pod opieką nauczycieli oraz młodzieży ZSO.

W końcu nadeszła wyczekiwana przez wszystkich uczestników chwila - ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród przez Wójta Gminy Pawłowice Pana Franciszka Dziendziela i Dyrektora Szkoły Pana Andrzeja Wowrę. I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Żorach w składzie: Aleksandra Koźlik, Monika Babilas, Michał Mieszczak. II miejsce przyznano drużynie ze Szkoły Podstawowej w Suszcu w składzie: Izabela Kusak, Nicola Wadelska, Mateusz Mrukwa, III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach w składzie: Edyta Janosz, Maksymilian Mikołajczyk, Sławomir Ździebło. Pozostałym uczestnikom wręczono drobne upominki.

Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na IX Dzień Naukowy już za rok!

Konkurs fotograficzny

Dziennik elektroniczny

Samorząd Uczniowski

Stypendyści Premiera

Wymiana Erasmus+

Kariera i kompetencje

Biblioteka szkolna

Sukcesy uczniów

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach (ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz.U. z 2016 r. poz. 922)

Lokalizacja