Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie

W naszej szkole z Funduszy Europejskich będzie realizowany projekt...


Czytaj więcej...

Szlachetna Paczka

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz...


Czytaj więcej...

Sukcesy logistyków

1 grudnia w Gliwicach odbył się II etap Olimpiady...


Czytaj więcej...

Kolejne spotkanie pasjonatów nauk przyrodniczych za nami…

Dnia 5 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył...


Czytaj więcej...

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Weronika Rajwa...


Czytaj więcej...

Zapalmy płomyk Nadziei… 2017

01 listopada po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli...


Czytaj więcej...

Konferencja „Pamięć Jastrzębska”

25.10.2017 r. w naszej szkole odbyła się Konferencja „Pamięć...


Czytaj więcej...

Wizyty studyjne w ramach projektu „Kariera i Kompetencje”

W ostatnim tygodniu października 2017 r. w ramach projektu...


Czytaj więcej...

Pola nadziei 2017

„Cierpienie jest w świecie po to, ażeby wyzwalało miłość.” (Jan...


Czytaj więcej...

Zbiórka słodyczy dla Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach!

Drodzy uczniowie samorząd uczniowski ogłasza zbiórkę słodyczy dla Domu...


Czytaj więcej...

20-lecie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach

W piątek, 29. września br. nasza szkolna społeczność świętowała...


Czytaj więcej...
123456789101112

Facebook

20-lecie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach

W piątek, 29. września br. nasza szkolna społeczność świętowała 20-lecie powstania Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach. Uroczystości rozpoczął pochód wszystkich klas z towarzyszeniem orkiestry górniczej KWK Pniówek spod budynku szkoły do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie o godz. 12.30 odbyła się Msza św.

Następnie zebrani na sali gimnastycznej ZSO goście, a wśród nich władze gminy, dyrektorzy instytucji samorządowych, przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą, byli i obecni pracownicy oraz absolwenci i uczniowie, wzięli udział w uroczystej akademii. W przemówieniu Wójta Gminy Pawłowice pana Franciszka Dziendziela nie zabrakło wspomnień z czasów budowy szkoły i ciepłych słów pod adresem jej byłych dyrektorów oraz życzeń dalszych sukcesów. Prowadzący odczytali też listowne dowody pamięci o jubileuszu szkoły, przesłane przez ks. kardynała Stanisława Dziwisza oraz pana Grzegorza Nogłego – członka Zarządu Powiatu Pszczyńskiego. Jak co roku tradycyjnym elementem Święta Szkoły było ślubowanie, składane przez uczniów klas pierwszych.

Widowisko artystyczne, przygotowane pod kierownictwem pani Beaty Buchacz, połączyło baśniową narrację z tańcem, śpiewem, teatrem cieni i projekcją zdjęć. W programie osnutym wokół symboliki drzewa, wystąpili zarówno aktualni, jak i byli uczniowie ZSO: Anna Czekaj – absolwentka z 2010 r., obecnie pani doktor na specjalizacji z pediatrii, Marcelina Wierzyńska-Paszenda – absolwentka z 2010 r., aktualnie nauczycielka w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Odyseja”, Dominika Kozak – absolwentka z 2015 r., studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, Piotr Karzełek – absolwent z 2014 r., student Akademii Muzycznej w Krakowie i Wojciech Pyszny – tegoroczny absolwent ZSO.

Obchody 20-lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach zakończyło uroczyste otwarcie najnowszej gminnej inwestycji - pełnowymiarowego boiska wielofunkcyjnego. Ciesząc się z tak nowoczesnego obiektu, zebrani na trybunach uczniowie wypuścili w powietrze setkę balonów, po czym rozegrano krótki mecz inauguracyjny, w przerwie którego podziwiano taneczny występ Klubu Sportowego Active z Pawłowic.

Konkurs fotograficzny

Dziennik elektroniczny

Samorząd Uczniowski

Stypendyści Premiera

Wymiana Erasmus+

Kariera i kompetencje

Biblioteka szkolna

Sukcesy uczniów

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach (ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz.U. z 2016 r. poz. 922)

Lokalizacja