25 listopad 2023 Dział: Biblioteka online Napisane przez  Monika Mazur, Joanna Mrzyk

Październikowy konkurs z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych rozstrzygnięty!

Tradycyjnie w październiku obchodziliśmy święto bibliotek szkolnych ustanowione po raz pierwszy w 1999 roku. Tegoroczny czteroetapowy konkurs  szkolny zorganizowany z tej okazji poświęcony był Polakom, których okrągłe rocznice urodzin lub śmierci obchodzimy w roku 2023: Kopernikowi, Fredrze, Szymborskiej i Przerwie-Tetmajerowi.

Jeden z etapów konkursu dotyczył również języka łacińskiego i kultury antycznej. Celem zmagań konkursowych było nie tylko wzbogacenie wiedzy, ale również doskonalenie umiejętności korzystania z różnych źródeł wiedzy- tych tradycyjnych, książkowych, ale także tych nowoczesnych, cyfrowych. W konkursie wzięło udział 34 uczniów.  Zwycięska trójka:

• I miejsce: Marlena Szczypka kl. 1a,
  • II miejsce: Zuzanna Jastrzębska kl. 2bn,
  • III miejsce: Maja Kajstura kl. 1a.

Zwycięzcom gratulujemy. Nagrody - niespodzianki zostaną wręczone na końcu roku szkolnego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Ostatnio zmieniany niedziela, 26 listopad 2023 18:48